Меси и Лаутаро Мартинес се развихриха в последната проверка на Аржентина преди Копа Америка

Световният шампион Аржентина записа победа и в последната си контрола преди старта на Копа Америка. "Гаучосите" разгромиха с 4:1 Гватемала, а по два гола отбелязаха Лионел Меси и Лаутаро Мартинес. Нападателното дуо на "албиселесте" демонстрира отлична форма, като Меси се отличи и с асистенция за едно от попадениятана звездата на Интер.

Двубоят започна с автогол на Лисандро Мартинес в 4-ата минута. Защитникът на Манчестър Юнайтед нямаше време за реакция след намеса на Емилиано Мартинес и от крака му топката влезе във вратата на Аржентина.

В 12-ата минута стражът на Гватемала сбърка при опита си да намери свой съотборник и прати топката в краката на Меси, който на празна врата изравни. Аржентинците на моменти действаха прекалено самонадеяно и малко след попадението за 1:1 можеха отново да бъдат наказани, но футболист на Гватемала прехвърли и Мартинес, и вратата.

В 38-ата минута десният халф Валентин Карбони влезе на скорост в наказателното поле и беше фаулиран. Реферът веднага посочи бялата точка, а Лаутаро Мартинес не сгреши и даде преднина на "гаучосите".

Лаутаро беше близо и до красив гол с ножичен удар, но вратарят на Гватемала спаси. В 66-ата минута нападателят на Интер получи пас от Меси на около метър от вратата и с лекота покачи на 3:1. Малко по-късно Анхел Ди Мария изведе по перфектен начин Меси, който копна топката над вратаря и оформи крайния резултат.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!