Ди Мария донесе минимален успех на Аржентина

Ветеранът Анхел Ди Мария отбеляза единствения гол за победата на Аржентина над Еквадор с 1:0. Това беше предпоследна проверка за световните шампиони преди старта на Копа Америка. Двубоят се игра на стадион "Солджър Фийлд" в Чикаго. Ди Мария се разписа в 40-ата минута, а Лионел Меси влезе на неговото място малко след началото на второто полувреме.

"Гаучосите" откровено пестяха сили след тежкия клубен сезон и двубоят не беше особено зрелищен. Еквадор пък отправи само един изстрел за целия мач. Бившият нападател на ЦСКА - София Жорди Кайседо не се появи на терена.

Селекционерът на Аржентина Лионел Скалони заложи в предни позиции на Ди Мария, Лаутаро Мартинес и Хулиан Алварес, а в средата на терена започнаха Джовани Ло Селсо, Леандро Паредес и Родриго де Пол.

Първата добра възможност за гол се откри пред Лаутаро Мартинес, но стражът на Еквадор Ернан Галиндес се намеси и спаси. В 40-ата минута Кристиан Ромеро пусна много хитър пас към Ди Мария, който от малък ъгъл откри резултата.

Въпреки появата на Меси, "албиселесте" не предложи почти нищо в офанзивен план през второто полувреме. Аржентинците имаха сериозно териториално надмощие, а техният съперник не направи дори плахи опити да изравни.

Следващата контрола на "гаучосите" е срещу Гватемала на 15 юни. Първият мач на тима на Копа Америка е срещу Канада на 21-и.