България праща 136 кикбоксьори на Световна купа в Унгария

България ще бъде представена от 136 състезатели на предстоящата Световна купа по кикбокс в Унгария.

Всички родни национали в татами стиловете ще участват в най-старата международна надпревара на Световната асоцияция на кикбокс организациите (WAKO), която е предпоследната за тази година. Кампанията ще завърши в Узбекистан през месец септември.

29-о издание на Световната купа в Унгария ще се състои от петък до неделя (14-16 юни) в Будапеща, зала „Bоок Hall“.

Всяка година в календара WAKO има планирани четири световни и четири европейски купи.

Миналата година родните състезатели завършиха на 4-о място в крайното класиране по спечелени медали, като амбицията им сега е да пробият в Топ 3.

Водач на родната делегация е президентът на Българска Конфедерация по Кикбокс и Муай Тай – Галин Димов.

Осем български рефери ще ръководят сблъсъци на татами стиловете и трима в ринговите дисциплини.