Нидерландия завърши подготовката си с разгром

Нидерландия завърши успешно подготовката си за Евро 2024. "Лалетата" спечелиха последната си проверка срещу Исландия с 4:0. Мачът се игра на стадион "Де Кайп" в Ротердам, а точни за домакините бяха Шави Симонс в 23-тата, Вирджил ван Дайк в 49-ата, Донийл Мален в 79-ата и Ваут Вегхорст в 93-тата минута.

Мачът започна с натиск на Нидерландия и пропуск на Мемфис Депай, чийто удар бе отразен с вещина от вратаря Хакон Валдимарсон.

В 23-тата минута по-добрата игра на домакините доведе и до откриване на резултата. Топката бе центиррана за Дензъл Дъмфрис, който с глава я насочи към Шави Симонс, за когото остана да я засече във вратата за 1:0. Това бе дебютния му гол за националния отбор.

Последваха нови пропуски на играчи в оранжево. Депай стреля покрай вратата, а малко по-късно същото стори и Коди Гакпо.

В началото на втората част резултатът все пак бе удвоен. При едно центриране от корнер се стигна до разбъркване пред вратата на Исландия и Ван Дайк успя да насочи топката с глава във вратата за 2:0.

Исландия стигна до най-добрата си възможност в мача в 71-вата минута, когато истински снаряд на Стефан Тордарсон се отби от лявата греда.

"Лалетата" обаче довършиха съперника си нов гол. В 79-ата минута Мален получи пас зад защитата и останал сам срещу вратаря хладнокръвно реализира.

Две минути по-късно и Мемфис Депай се разписа, но попадението бе отменено заради игра с ръка.

Четвърти гол все пак падна и той бе на сметката на Ваут Вегхорст в 93-тата минута, който бе изведен от Мален в наказателното поле и елегатно копна топката над вратаря за 4:0.

Така Нидерландия се поздрави с успеха, печелейки убедително и втората си контрола преди европейското. "Лалетата" вече мислят за първия си мач на финалите, който е срещу Полша на 16 юни.