Грузия натрупа самочувствие с победа срещу Черна гора

Грузия постигна победа в единствената си проверка преди старта на Евро 2024. Отборът на Вили Саньол се наложи с 3:1 над Грузия в Подгорица. Грузинците показаха сериозен потенциал в атака и вдъхнаха оптимизъм на феновете си за предстоящото дебютно участие на голям форум.

Отар Китеишвили даде преднина на гостите в 10-ата минута, а в 33-ата се разписа и Жорж Микаутадзе. В средата на втората част звездата на Черна гора Стеван Йоветич върна едно попадение, но Буду Зивзивадзе затвърди успеха на Грузия с точен изстрел в 83-ата минута.

На Евро 2024 грузинците са в група "F" заедно с Чехия, Турция и Португалия. Първият мач на тима е срещу Турция на 18 юни.