Български успехи на международен турнир по BJJ в Истанбул

Българските състезатели по бразилско жиу-жицу спечелиха общо 18 медала от елитния международен турнир от веригата “Abu Dhabi Jiu-Jitsu Pro” в Истанбул. С тези успехи бойците ни се наредиха на третото място в отборното класиране при мъжете и жените с бели и сини колани. В борбите участваха състезатели от 34 държави. На първо място се наредиха домакините, а на второ се класира тимът на Иран.

В първия ден от схватките в турския мегаполис родните спортисти (07.06, петък) родните спортисти спечелиха седем златни, три сребърни и три бронзови медала.  До титли достигнаха Георги Георгиев, Дарин Вълчев, Венелин Попов, Иван Желязков, Драгомир Стефанов, Ивайло Ганчев и Габриела Ганчева.

Финалисти бяха Николай Симеонов, Едуард Ласков, и Наталия Ганчева. С бронз се окичиха Георги Гуцалски, Камелия Михалкова и Драгомир Стефанов.

Един ден след това (08.06) се проведоха и битките в дивизиите за деца и юноши, както и за мъже и жени над 30 години. Кристиян Недков и руснакът с български корени Александър Сербинов стигнаха до финал в дивизията до 66 килограма/сини колани. Последният надделя със събмишън.

При черните колани световната шампионка и медалистка Виолета Ангелова стигна до сребро в дивизията до 62 килограма, а медалистът от европейски първенства Александър Александров стигна до бронз при най-тежките. В дивизията за кафяви колани до 77 килограма Николай Генчев стигна до почетното трето място.

България бе представена от възпитаници на “Боен Клуб Левски София”, “Джи Еф Тийм”, “Бразилско жиу-жицу Варна”, “Любо’с Жиу-Жицу”, “Туистед Жиу-Жицу”.

Пълен списък с резултатите от турнира в Истанбул, който даде поле за изява на над 350 практикуващи BJJ, можете да видите тук.