Сърбите развалиха деня на Ибрахимович

В последната си проверка преди Евро 2024 тимът на Сърбия разби Швеция с 3:0 като гост в Стокхолм, с което набра самочувствие за сблъсъка си с Англия на 16 юни. Мачът на “Френдс Арена” обаче трябваше бъде с акцент Златан Ибрахимович. За него това беше нещо като бенефис, макар той да не игра в срещата.

Бившият нападател, който вече се отказа от футбола, присъства на стадиона и след двубоя беше уважен на специална церемония. На трибуните беше дори престолонаследницата Виктория Шведска. Освен това отборът на Швеция няма да играе на еврофиналите, заради което и феновете бяха дошли главно заради Ибра.

На терена обаче сърбите имаха ден и отнесоха своите домакини. Тимът на Драган Стойкович определено имаше късмет, защото беше тотално надигран през първото полувреме, но с единственото си положение поведе в резултата чрез Сергей Милинкович-Савич в 18-ата минута.

Нещата продължиха по сходен начин и след паузата, но при втория си шанс гостите удвоиха аванса си чрез Александър Митрович.

Едва след това шведите рухнаха и в 70-ата друга звезда на Сърбия - Душан Тадич, направи 3:0.

Освен с Англия, в групата си на европейското сърбите ще играят срещу Словения и Дания.