Нагелсман категоричен, че Нойер остава номер едно след поредната грешка на вратаря

Късно снощи Германия постигна трудна победа с 2:1 над Гърция в последната си контролна среща преди старта на домашното за Бундестима Евро 2024. Възпитаниците на Юлиан Нагелсман трябваше да правят пълен обрат, след като южните ни съседи излязоха напред в резултата след грешка на Мануел Нойер. Изборът на стража на Байерн Мюнхен за номер едно на вратата е поставян пред все по-голяма въпросителна в конкуренцията на Марк-Андре Тер Стеген, но Нагелсман бе категоричен, че той ще остане титуляр.

Германия с драматична победа в последната си проверка преди Евро 2024

“Няма да обсъждам вратарската позиция, Мануел Нойер е и ще бъде нашият титуляр. Няма да допусна никаква дискусия по въпроса, дори всички да се опитват да започнат такава. Нойер предотврати това да изостанем още в началото на мача с две добри спасявания срещу Цолис. Той направи три спасявания от световна класа, които несъмнено не всеки може да направи. Засега няма натрупване на грешки и той продължава да има моето доверие.

През второто полувреме се представихме значително по-добре в сравнение с първото. За първи път от много време загубихме притежанието на топката през първата част, играхме твърде бавно и повечето ни атаки минаваха през центъра. Изясних това на играчите на полувремето. Имахме нужда от повече острота в нашите действия, за да стигнем до победата. През второто полувреме започнахме да използваме повече двете крила, което отвори повече пространства в средната зона,” заявим Нагелсман след срещата.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!