Голямата битка за титлата в Португалия започна

Бенфика победи с 89:66 (22:16, 19:19, 23:10, 25:21) Порто в първия мач от финалната серия в баскетболното първенство на Португалия. По този начин "драконите" загубиха домакинското си предимство в тази фаза на шампионата пред препълнената зала "Драгао Арена" в Порто. Играе се до три победи от пет мача.

Мач №2 между двата отбора е утре от 21:00 часа българско време отново в залата на лидера от редовния сезон. Третата среща е на 10 юни (понеделник) в Лисабон.

Срещата, която се изигра пред около 2100 зрители започна с предимство за гостите, които бързо дръпнаха с 6 точки след първите 10 минути. Още в началото на втората част баскетболистите на Порто успяха да се върнат в мача, като почти до почивката те успяваха да поддържат равен резултат или минмално изоставане от 1-2 точки. След паузата обаче Бенфика тотално наложи ритъма си на игра и вдигна драстично разликата, позволявайки на съперника си да вкара едва 10 точки в тртата част срещу 23 за лисабонския гранд. В последната четвърт мачът просто се доиграваше.

Вторият мач ще бъде изключително важени за двата отбора, а информацията на Sportal.bg е че отново билетите са разпродадени.