Драма в Мюнхен, Сърбия измъкна точка от Словения след гол в 95-а минута - на живо от Германия

И Германия се оказа прекалено силна за България в Лигата на нациите

Националният отбор на България по волейбол за мъже загуби от Германия с 1:3  (24:26, 25:22, 16:25, 16:25) във втория си мач от втората седмица на Лигата на нациите в японския град Фукуока (Япония).

Отборът на Джанлоренцо Бленджини започна със състав: Симеон Николов, Алекс Грозданов, Георги Татаров, Аспарух Аспарухов, Илия Петков, Димитър Димитров и либеро Мартин Божилов. След това в игра влязоха още Денис Карягин, Георги Петров, Владимир Гърков и Светослав Станков.

България има една победа и 5 загуби досега в Лигата на нациите при геймово съотношение 6:16, като е на 14-о място от 16 тима.

Последната победа на България над Бундестима е от 24 юни 2019 година в среща от Лигата на нациите (3:2).

След края на мача Бленджини задържа тима на терена и проведе дълъг разговор с играчите. В хода на мача и в прекъсванията той често имаше забележки, като основно бе за желанието за победа и увереността им.

Утре българският отбор ще изиграе третия си мач от втората седмица рано сутринта в 6,00 часа срещу тима на Иран.

Георги Татаров атакува по диагонала от зона 4 и България поведе с 2:1 в началото на двубоя. Пайп на Аспарух Аспарухов - 3:3. Алекс Грозданов атакува в центъра за 4:4. Аспарух Аспарухов атакува над Йоханес Тиле за 7:7. Мориц Карлицек атакува в мрежата и България поведе с 8:7. Пайп на Георги Татаров направи резултата 10:10. При 10:12, Денис Карягин се появи в игра на мястото на Димитър Димитров. Мориц Карлицек атакува по тройната българска блокада и Германия поведе с 13:10. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Страхотна единична блокада на Илия Петков спря атака на Антон Бреме - 11:13. страхотна българска блокада и 14:16. Блокада на Алекс Грозданов - 15:17. Денис Карягин атакува мощно за 16:18. При 17:20, Георги Петров се появи в игра за България. Мориц Карлицек атакува успешно, Германия поведе с 21:17. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Страхотна атака на Алекс Грозданов - 19:22. Георги Татаров завърши една дълга така за 20:22. Михал Винярски взе прекъсване за Германия. Блокаут на Тобиас Бранд изведе Бундестима до геймбол при 24:21. Денис Карягин атакува мощно - 22:24. Страхотно българско разиграване бе завършено с атака на Денис Карягин - 23:24. Михал Винярско побърза да вземе второто си прекъсване за Германия в първата част. Мощна атака на Динес Карягин по диагонала и равенство - 24:24. Тобиас Бранд завърши дълго разиграване след като игра с тройната блокада и Германия спечели първата част с 26:24.

Ас на Алекс Грозданов и България поведе с 4:3 в началото на втората част. Георги Татаров атакува технично по диагонала - 7:6. Илия Петков атакува в центъра за 8:7. Ас на Тобиас Бранд изведе Германия напред с 15:13. Джанлоренцо Бленджини поиска прекъсване за България. Георги Татаров атакува по диагонала от зона 4 - 14:16. Ас на Георги Татаров - 15:16. Рубен Шот атакува в аут и равенство - 16:16. Аспарух Аспарухов атакува почти без блокада за 17:18. Страхотна българска блокада на Аспарух Аспарухов - 18:18. Нова блокада на Аспарух Аспарухов и България поведе с 19:18. Михал Винярски взе прекъсване за Германия. Ас на Илия Петков - 20:18. Страхотна българска блокада Денис Карягин, Симеон Николов спря атака на Тобиас Бранд - 23:21. Михал Винярски взе второто си прекъсване в гейма. Георги Татаров атакува по блокадата и геймбол за националите при 24:21. Денис Карягин атакува по блокадата и България спечели втората част с 25:22.

Технична атака на Аспарух Аспарухов - 4:4. Първият съдия Лиу Жиян отсъди задържана топка на Симеон Николов - 5:9. Джанлоренцо Бленджини протестира и получи жълт картон. Италианският наставник на България взе прекъсване за отбора ни. Димитър Димитров атакува мощно по блокадата - 6:10.

Германците дръпнаха с 6 точки при 13:7. Джанлоренцо Бленджини взе второто си прекъсване за третата част.

Единична блокада на Тобиас Бранд спря атака на Илия Петков - 7:14. Светослав Станков замени Симеон Николов. Илия Петков атакува в центъра за 8:14. Ас на Йоханес Тиле - 18:9. Блокаут на Аспарух Аспарухов - 11:18. Страхотна единична блокада на Алекс Грозданов - 12:19. Кристиан Фром се справи с тройната българска блокада за 21:12 за Германия. Владимир Гърков влезе в игра за България. Георг Гроцер се появи в игра за Германия.

Георги Петров атакува успешно за 15:24. Ас на Георги Петров - 16:24. Владимир Гърков атакува в аут и Германия спечели убедително третата част с 25:16.

Блокаут на Алекс Грозданов и България поведе с 1:0 в началото на четвъртата част. Мориц Карлицек атакува в аут - 2:0. Ас на Алекс Грозданов - 3:0. Денис Карягин отигра успешно в атака за 4:2. Мориц Карлицек атакува в аут - 5:3. Фантастично отиграване на Симеон Николов - разпределителят ни загатна, че ще атакува, но остави Денис Карягин без блокада за 7:3. Аспарух Аспарухов атакува технично срещу тройната блокада за 10:6. Германия изравни резултата при 10:10. Аспарух Аспарухов атакува мощно от зона 6 за 11:10. Ас на Лукас Маазе и Германия дръпна с 14:12. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България.

Георги Татаров атакува технично за 13:14. Ас на Мориц Карлицек и Германия поведе с 16:13. Георги Петров отново се появи в игра. Бундестимът поведе със 17:13. Джанлоренцо Бленджини взе второто си прекъсване в четвъртата част. Георги Петров атакува технично с 2 ръце от зона 4 - 15:17. Тобиас Бранд атакува след страхотна защита на либерото Леонард Гравен - 20:15 за Германия. Тобиас Бранд атакува по блокадата за 22:15. Мориц Карлицек изведе Бундестима до мачбол при 24:16. Денис Карягин атакува в аут и Германия спечели четвъртата част с 25:16 и мача с 3:1 гейма..

Аспарух Аспарухов бе най-резултатен за България с 14 точки (5 блока).