Шоу на Дарвин Нунес при разгром на Уругвай над Мексико

Уругвай постигна разгромна победа с 4:0 над Мексико в контролна среща, играна на "Емпауър Фийлд" в Денвър, САЩ. Мачът бе част от подготовката на двата тима за предстоящото им участие на Копа Америка. Героят в този двубой бе Дарвин Нунес, който наниза хеттрик за успеха на урусите в 7-ата, 44-тата и 49-ата минута. Другият гол бе на сметката на Факундо Пелистри в 26-ата минута.

Срещата започна отлично за Уругвай, който поведе рано в мача. Нандес центрира отдясно, Нунес засече топката, като първият му удар бе спасен от вратаря, но при втория опит топката се озова в мрежата за 1:0.

В 26-ата минута резултатъ бе удвоен. Брайън Родригес намери Факундо Пелистри около точката на дузпата и той от движение стреля във вратата за 2:0.

Дарвин Нунес направи резултата класически в 44-тата минута. Максимилиано Араухо напредна и подаде към нападателя на Ливърпул, който с шпагат успя да отклони топката във вратата за 3:0.

Нунес оформи своя хеттрик в 49-ата минута, като отново бе на правилното място да засече топката след успореден пас на Пелистри.

Така Уругвай си върна настроението след трите поредни мача без победа. За Мексико пък това е доста неприятна загуба, но тимът на Хайме Лосано ще има шанс за поправка след три дни срещу Бразилия.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!