Марин Нейков дебютира с титла на любителския ITL 250 в Пловдив

Марин Нейков вдигна първата си титла в категория ITL 250 на Интерактив Тенис, след като на финала на Max Pro Night в Пловдив надви №2 в регионалния шампионат Борис Генков. Двамата направиха страхотен двубой с дълги разигравания и много високо ниво на игра, а с тази победа Марин вече води на Борис с 2-0 в директните сблъсъци.

Преди мача везните клоняха към победа за Генков, но явно Марин имаше други планове. Запис от финала има в YouTube канала на любителската общност, a ето как двамата си осигуриха място във финалната двойка.

Полуфиналите на Max Pro Night ITL 250

И двата полуфинала се изиграха в четвъртък. В първата среща поставеният под №2 Ангел Стоименов бе надигран от шампиона Марин Нейков с 6:4. Ангел допусна 7-8 двойни грешки и доста непредизвикани, което даде шанс на Марин да поведе сериозно в резултата. Нейков определено е в добра форма, показва страхотна защита и буквално принуждаваше съперника си да играе на ръба, което доведе до 5:1. Той обаче изпусна няколко възможности да затвори сета и мача при 5:1, после и при 5:3. При 5:4 Стоименов имаше шанс да направи обрат, но Марин не се поколеба и си осигури място във финалната двойка при краен резултат 6:4.

На крачка преди финала Борис Генков се изправи срещу поставения под №1 в основната схема и фаворит за спечелването на купата Атанас Гаджев. Генков успя да дръпне със 7:0 на Гаджев в директните сблъсъци, след като записа още една победа срещу него при 6:3. А с нея се подреди и сред финалистите на Max Pro Night ITL 250.

Финалният двубой

Последният двубой започна с ожесточена битка и борба за всяка точка. При резултат 2:2 и сервис на Генков, Нейков успя да направи пробив, но бързо след това Борис върна жеста, а така стигнаха и до 3:3. Генков обаче допусна повече грешки в следващите разигравания, а при един неточен бекхенд и пробив. При 4:3 сервис за Нейков, Борис водеше с 30:0 и имаше възможност за пробив, който не успя да реализира, а разликата в геймовете се увеличи. До края двубоят продължи буквално точка за точка, но Марин спечели при 6:3.

Днес на кортовете на Национален Тенис Център започва Vimax Open Grand Slam.