България взе гейм, но Нидерландия ни разгроми във VNL

Мъжкият национален отбор на България спечели един гейм, но това не стигна за успех срещу Нидерландия в Лигата на нациите.

Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини загубиха с 1:3 (16:25, 25:20, 13:25, 20:25) четвъртия си мач в Група 1 в Анталия (Турция).

Това бе първи успех на Нидерландия над България от 21 години насам.

Волейболистите на Нидерландия поведоха бързо с 3:0. Фабиан Плак атакува в центъра за 4:1. "Лалетата" дръпнаха с 6:2. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Блокада на Михаел Паркисън спря атака на Димитър Димитров - 3:8. Джанлоренцо Бленджини побърза да вземе и второто си прекъсване в първата част. Ас на Нимир Абдел-Азиз - 3:9. Втори пореден ас на Нимир Абдел-Азиз - 3:10.

Селекционерът Джанлоренцо Бленджини заложи на състав: Симеон Николов, Димитър Димитров, Георги Татаров, Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов, Илия Петков и либерото Мартин Божилов.

По-късно в игра се появиха още Денис Карягин, Самуил Вълчинов, Николай Колев, Владимир Гърков, Любослав Телкийски и Борис Начев.

Така подмладеният тим на България завърши първата седмица от Лигата на нациите с една победа и 3 загуби при геймово съотношение 4:10.

Отборът е на 13-о място във временното класиране, като след него са тимовете на САЩ, Турция и Иран.

Денис Карягин се появи в игра за България на мястото на Димитър Димитров. При 4:13, Самуил Вълчинов замени Аспарух Аспарухов. Денис Карягин атакува технично за 6:13. Алекс Грозданов атакува в центъра за 7:15. Николай Колев замени Илия Петков. Денис Карягин атакува мощно по правата от зона 2 за 8:16. Николай Колев атакува в центъра - 9:16. Георги Татаров атакува по острия диагонал от зона 4 за 12:19. Нимир Абдел-Азиз атакува мощно от зона 2 и Нидерландия поведе с 20:12. Ас на Георги Татаров - 14:21. Двоен блок спря атака на Самуил Вълчинов - 14:23. Денис Карягин атакува мощно за 15:23. Блокада на Маартен Ван Гарденер изведе "лалетата" до геймбол при 24:15. Симеон Николов би сервис в аут и Нидерландия спечели първата част с 25:16.

Фабиан Плак сгреши началния удар и България поведе с 3:2 в началото на втората част. Георги Татаров атакува мощно от зона 4 за 4:3. Блокаут на Денис Карягин и 5:5. Нова атака на Денис Карягин по блокадата - 6:6. Николай Колев атакува мощно в центъра - 7:7. Ас на Симеон Николов и България поведе с 8:7. Аут на Аспарух Аспарухов - 8:8. Пайп на Георги Татаров и 9:8. Мрежа на Нимир Абдел-Азиз и 10:8. Алекс Грозданов се ориентира добре край мрежата за 12:9. Блокаут на Георги Татаров - 14:13. Ас на Георги Татаров - 15:13. Маартен Ван Гардерен атакува в аут и България поведе с 16:13. Роберто Пиаца взе прекъсване за Нидерландия. страхотен сервис на Георги Татаров и контраатака на Симеон Николов - 17:13. Денис Карягин атакува мощно за 18:14. Първият съдия Ердал Акънджъ даде жълт картон на селекционера на Нидерландия Роберто Пиаца. Пререканията продължиха и съдията даде червен картон на Роберто Пиаца и точка за България - 19:14.

Нимир Абдел Азиз атакува в мрежата - 20:14. Роберто Пиаца взе прекъсване за "лалетата". Блокаут на Аспарух Аспарухов - 21:16. Ас на Маартен Ван Гардерен и Нидерландия намали резултата до 18:21. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Георги Татаров атакува по тройна блокада и България спечели втората част с 25:21.

Ас на Фабиан Плак и Нидерландия поведе 3:1 в началото на третата част. Пайп на Георги Татаров - 2:3. Тийс Тер Хорст атакува мощно по диагонала от зона 4 и "лалетата" дръпнаха с 11:3. Единичен блок на Денис Карягин - 4:11. При 4:13, Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Блокада на Алекс Грозданов - 5:13. Блокада на Тван Вилтенбург и 23:9 за Нидерландия. Ас на Николай Колев 11:23. Блокаут на Димитър Димитров - 12:23. Димитър Димитров би сервис в аут и Нидерландия спечели третата част с категоричното 25:13.

В началото на четвъртата част Джанлоренцо Бленджини върна в игра състава ни, който спечели втората част. Нимир Абдел-Азиз атакува в аут и 2:1 за България. Добра комбинация Симеон Николов - Николай Колев - 3:2. Денис Карягин атакува в аут - 3:6. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Георги Татаров атакува в аут - 3:8. Владимир Гърков замени Георги Татаров. Денис Карягин атакува успешно - 4:8. Алекс Грозданов атакува в центъра за 5:9. Аспарух Аспарухов атакува в аут - 5:11. Джанлоренцо Бленджини взе второто си прекъсване в четвъртата част. Блокаут на Димитър Димитров - 7:11. Ас на Маартен Ван Гардерен - 13:7. Технична атака на Нимир Абдел-Азиз. Ас на Аспарух Аспарухов - 10:15. Борис Начев атакува по блокадата за 12:16. Димитър Димитров записа успешна атака за 13:18. Националите ни успяха да намали разликата до 3 точки при 16:19. Роберто Пиаца взе прекъсване за Нидерландия. Блокаут на Аспарух Аспарухов и 17:19.

Димитър Димитров атакува мощно по правата от зона 4 за 18:21. Николай Колев атакува технично 19:22. Нимир Абдел-Азиз изведе "лалетата" до мачбол при 24:20. Нидерландия спечели четвъртата част с 25:20 и мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен за българския тим бе Денис Карягин с 10 точки.

Георги Татаров завърши с 8 точки, а центърът Николай Колев - със 7 точки.

Най-резултатни в мача бяха нидерландците Нимир Абдел-Азиз с 15 точки и тийс Тер Хорст с 14 точки.

БЪЛГАРИЯ - НИДЕРЛАНДИЯ 1:3 (16:25, 25:21, 13:25, 20:25)
БЪЛГАРИЯ: Симеон Николов 5, Димитър Димитров 6, Георги Татаров 8, Аспарух Аспарухов 4, Алекс Грозданов 6, Илия Петков 1 - Мартин Божилов-либеро (Денис Карягин 10, Самуил Вълчинов 1, Николай Колев 7, Владимир Гърков, Любослав Телкийски, Борис Начев 1)
Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ

НИДЕРЛАНДИЯ: Весел Кеемник 4, Нимир Абдел-Азиз 15, Маартен Ван Гардерен 13, Тийс Тер Хорст 14, Михаел Паркинсън 9, Фабиан Плак 10 - Роберт Андринга-либеро (Тван Вилтенбург 1, Том Копс)
Старши треньор: РОБЕРТО ПИАЦА.

СНИМКИ: volleyballworld.com