ЕВРО 2024: Сърбия 0:1 Англия

Канада нанесе втора загуба на България в Лигата на нациите

Националният отбор на България за мъже загуби от Канада с 0:3 (22:25, 28:30, 24:26) във втората си среща от Група 1 на Волейболната лига на нациите.

Така българските волейболисти допуснаха второ поредно поражение след това от олимпийския шампион Франция с 0:3 на старта на състезанието и остават без спечелен гейм в турнира.

Любослав Телкийски и Дамян Колев записаха официален дебют за мъжкия национален отбор на България.

В следващия си мач националите ще се изправят срещу САЩ в събота, 25 май от 20:00 часа, а в неделя, 26 май отново от 20:00 часа ще играят срещу отбора на Нидерландия.

Селекционерът Джанлоренцо Бленджини избра в титулярния състав Симеон Николов, Димитър Димитров, Георги Татаров, Денис Карягин, Алекс Грозданов, Илия Петков и либерото Мартин Божилов, като не направи промени в сравнение с първия мач срещу Франция.

Блокада на Алекс Грозданов изведе България напред в началото на двубоя с 2:0. Ас на Финиън МакКарти и равенство при 2:2. Атака на Георги Татаров по диагонала от зона 4 - 3:2. Димитър Димитров атакува мощно по диагонала от зона 2 - 4:3. Илия Петков атакува успешно в центъра за 6:5. Отлична защита на либерото Мартин Божилов даде възможност на Георги Татаров да напрани 7:5. Нова технична така на Георги Татаров с две ръце и 8:5. Перфектна комбинация Симеон Николов - Илия Петков и 9:5. Туомас Самелвуо взе прекъсване за Канада. Троен български блок спря атака на Ерик Льопки - 11:7. Стивън Маар хвана на блокада атака на Димитър Димитров - 9:11. Димитър Димитров атакува технично с 2 ръце за 12:9. Канадците намалиха разликата на 1 точка при 13:14. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Мрежа на Денис Карягин изравни резултата - 15:15. Блок на Финиън МакКарти спря атака на Димитър Димитров - 15:16. Пайп на Денис Карягин и равенство при 17:17. Страхотна българска блокада и 18:18. Алекс Грозданов атакува мощно в центъра за 19:19. Двоен блок спря атака на Денис Карягин - 19:20. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Пайп на Ерик Льопки и Канада поведе с 21:19. Аспарух Аспарухов замени Денис Карягин. Нов пайп на Ерик Льопки 22:20. Симеон Николов атакува втора топка за 21:22. Нова атака на Ерик Льопки по диагонала от зона 4 - 23:21. Димитър Димитров атакува остро в третия метър - 22:23. Аспарух Аспарухов би сервис в мрежата и "кленовите листа" стигнаха до геймбол - 24:22. Ерик Льопки изведа Канада до успех в първата част с 25:22.

Волейболистите на Канада поведоха с 6:4 в началото на втората част. България изравни при 6:6. Алекс Грозданов атакува за 8:8. Симеон Николов остави Димитър Димитров без блокада - 9:9. Артур Шварц атакува успешно от зона 2 за 14:13 за Канада. Стивън Маар атакува в аут - 15:15. Блокаут на Георги Татаров - 16:17. Самуил Вълчинов се появи в игра за България. Първият съдия Анжела Грас от Бразилия отсъди спорна "носена топка" на Симеон Николов - 16:19. Владимир Гърков също се появи в игра за националния ни отбор. Димитър Димитров атакува мощно по диагонала от зона 2 за 19:20. Туомас Самелвуо взе прекъсване за Канада. Димитър Димитров успя да изравни при 20:20. Ас на Симеон Николов и България поведе с 21:20. Райли Барнс се появи в игра за канадците. Блокаут на Аспарух Аспарухов - 22:20. Туомас Самелвуо взе второ прекъсване за "кленовите листа". Ерик Льопки атакува в аут и 23:21. Самуил Вълчинов атакува в аут - 22:23. Люк Хър би сервис в мрежата и геймбол за България при 24:23. Артур Шварц заби страхотна блокада срещу атака на Самуил Вълчинов - - 24:25. Димитър Димитров атакува по блокадата за ново равенство при 25:25. Симеон Николов пусна технично за 27:27.

Димитър Димитров атакува по блокадата за 28:28. Люк Хър спря с блокада атака на Аспарух Аспарухов и Канада спечели втората част с 30:28.

Блокада на Алекс Грозданов и България поведе с 2:0 в началото на третата част. Прекрасно пускане на Симеон Николов - 3:1. Ас на Артур Шварц - 3:4. Националите успяха да дръпнат с 6:3. Страхотна игра в защита на либерото Джъстин Люи даде възможност на Канада да намали до 5:6. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Отлична атака на Аспарух Аспарухов - 7:6. Блокада спря атака на Георги Татаров - 10:12. Ас на Георги Татаров - 12:12. Грешка на Стивън Маар и равенство при 15:15. Блокаут на Владимир Гърков - 16:16. Дамян Колев и Любослав Телкийски записаха своя официален дебют за мъжкия национален отбор на България. Ас на Ерик Льопки - 19:17 за Канада. Стивън Маар атакува по тройната ни блокада за 20:17. Троен блок спря атака на Димитър Димитров - 17:22. Блокаут на Георги Татаров - 18:22. Двоен блок срещу Артур Шварц - 19:22. Туомас Самелвуо взе прекъсване за Канада. Стивън Маар атакува в аут - 20:22. Ас на Димитър Димитров - 21:22. Туомас Самелвуо взе още едно прекъсване за Канада. Нов ас на Димитър Димитров и равенство при 22:22. Георги Татаров атакува успешно за 23:24. Георги Татаров атакува по блокадата за равенство при 24:24. Никълъс Хоуг изведе Канада до мачбол при 25:24. Блокада спря атака на Алекс Грозданов и "кленовите листа" спечелиха третата част с 26:24 и мача с 3:0 гейма.

Димитър Димитров стана най-резултатен за България с 15 точки (2 аса).

Георги Татаров добави 12 точки (1 ас, 2 блока).