Удинезе се спаси в 104-минутна драма, след която Сасуоло се сбогува със Серия “А”

Отборите на Удинезе и Емполи завършиха наравно 1:1 на “Блуенерджи Стейдиъм” в драматичен двубой от предпоследния 37-и кръг на Серия "А". Това реми между двата борещи се за оцеляване тима официално прати предпоследния в класирането Сасуоло в Серия "Б".

Гостите също могат да съжаляват за този резултат, тъй като победата им се изплъзна в последните секунди на срещата. Те можеха да поведат в 36-ата минута, когато Йосеф Малех се разписа, но след проверка с ВАР попадението му беше отменено заради фал в атака на резервата Мбайе Нианг. В самия край на редовното време все пак именно нападателят даде аванс на своя тим, след като беше точен от дузпа, свирена за нарушение на Лазар Самарджич срещу влезлия от пейката Николо Камбиаги. Петминутното добавено време обаче се проточи и така се стигна до ситуация, при която Джакопо Фацини дръпна Мартин Пайеро за фланелката и му попречи да изравни. Последва дълго преглеждане на това положение с ВАР и в крайна сметка домакините също получиха дузпа. Така в 104-тата минута на срещата Самарджич се разписа от бялата точка за крайното 1:1.

По този начин и двата тима ще разберат дали ще запазят мястото си в италианския елит в последния кръг от сезона. Удинезе засега заема спасителното 17-о място в класирането с 34 точки, а Емполи е 18-и и се намира в зоната на изпадащите с 33 пункта. Това означава, че фриуланите са недостижими за предпоследния Сасуоло, който със своите 29 точки окончателно изпадна от Серия "А".