Каляри си гарантира спасението и засили Сасуоло към Серия “Б”

Отборът на Каляри записа много важна победа с 2:0 като гост на Сасуоло в ранния неделен двубой от предпоследния 37-и кръг на Серия "А". Така сардинците прекъснаха негативната си поредица от пет мача без успех и си гарантираха оставането в италианския елит.

Първото полувреме не предложи почти никакви голови положения и дори завърши без нито един точен удар за двата отбора. Все пак гостите изчакаха своя момент през второто полувреме, който дойде в 71-вата минута. Тогава след изпълнение на пряк свободен удар домакините не успяха да изчистят топката и така резервата Матео Прати вкара дебютния си гол за Каляри. В началото на добавеното време “рособлу” получиха дузпа заради настъпване на влезлия от скамейката Мараш Кумбула срещу Джанлука Лападула. Именно нападателят се нагърби с изпълнението от бялата точка и с успешния си удар подпечата победата на своя отбор. В минутите преди края на мача Матеус Енрике от състава на “неровердите” си изпроси червен картон заради свой протест срещу главния съдия. При напускането си на терена халфът дори удари с юмрук екрана за ВАР.

След едва втората си шампионатна победа като гост през сезона Каляри се изкачи на 14-ото място в класирането и събра 36 точки, отдалечавайки се на четири от зоната на изпадащите. Ако някой измежду 17-ият Фрозиноне и 18-ият Емполи направи поне равенство в своя днешен двубой, то Сасуоло със сигурност ще изпадне в Серия “Б”, тъй като “неровердите” са на предпоследната 19-а позиция в елита с 29 пункта и изостават на три от “канарчетата” и “адзурите”.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!