Лацио продължава с добрите игри и надеждите за зона “Шампионска лига”

Лацио победи с 2:0 Емполи в мач от 36-тия кръг на Серия А. Головете за домакините паднаха в самия край на двете полувремена чрез Патрик (45’) и Матиас Весино (89’).

Лацио продължава с добрите игри след идването на новия наставник Игор Тудор, като в последните си пет мача в първенството има четири победи и равенство. Така тимът се доближи само на точка след 5-тия и 6-тия в класирането Аталанта и Рома, които играят по-късно помежду си, и продължава да мечтае за класиране в Шампионската лига - тоест в топ 5. За Емполи това бе пета поредна загуба при гостуване, като тимът може да се свлече в зоната на изпадащите още след този кръг при успех на Удинезе в мача срещу Лече.

Първата част премина при превъзходство на “римските орли”, които владееха много повече топката, но се затрудняваха в създаването на чисти положения. Дори напротив - в 35-ата минута Емполи можеше да поведе чрез Франческо Капуто, чийто удар бе избит в корнер от стража на домакините Христос Мандас. Лацио все пак успя да открие резултата в самия край на първото полувреме. След центриране от корнер на Матия Дзакани Патрик бе оставен непокрит и от близо чукна топката в мрежата на Елия Каприле - 1:0 за домакините.

През втората част гостите опитаха да пренесат играта в по-предни позиции, но също не съумяваха дълго време да създават ситуации. В 67-ата минута Лацио можеше да удвои аванса си след добра контраатака, но ударът на влезлия след почивката Матиас Весино мина встрани от вратата. Няколко минути по-късно и Даичи Камада пробва удар, но Каприле се намеси. Четири минути преди края на редовното време Емполи можеше да изравни, когато след корнер резервата Стивън Шпенди стреля опасно с глава, но Мандас отново се намеси чудесно и успя да спаси.

Това веднага бе наказано от Лацио, които в 89-ата минута решиха всичко в двубоя. Комбинация между три от резервите на Игор Тудор - Валентин Кастейянос, Педро Родригес и Весино, направи така, че уругваецът бе изведен очи в очи с Каприле и не сгреши - 2:0 за “бианкочелестите”. До края на срещата Емполи опита да вкара поне почетен гол и бе близо до това след опасен пряк свободен удар на Джакопо Фацини, но Мандас отново се намеси феноменално и успя да избие.