Десподов и ПАОК успяха! Титлата на Гърция замина за Солун!

Капитанът на националния отбор Кирил Десподов стана шампион на Гърция, след като неговият ПАОК взе дербито на Солун срещу Арис с 2:1 като в последния кръг на шампионата. “Двуглавите орли” се нуждаеха от задължителен успех или грешка на другия претендент за трофея - досегашния шампион АЕК, който домакинстваше на Ламия. Второто не се случи след категоричен успех с 3:0 за атиняните и победата на българина и компания се оказа условие "сине ква нон" за голямата цел на тима. Макар и трудно ПАОК успя да се добере до успеха и ликува с огромната радост. Родното крило започна мача като резерва, но се появи в игра в 64-ата минута.

Така с 80 точки в актива си ПАОК печели за четвърти път в историята си титлата на страната. Предишните големи успехи бяха през 1976, 1985 и 2019 година. АЕК остава с две по-малко - 78 и съжалява за изпуснатия шанс да дублира трофея от миналата година. Десподов пък може да се каже, че става шампион на две страни за една година, след като започна сезона за родния първенец Лудогорец и има четири мача и два гола за "орлите".

ПАОК поведе в резултата в 30-ата минута с гол на Брандон Томас, който получи пас от Андрия Живкович в наказателното поле. В началото на втората част обаче Лорен Морон изравни за Арис със страхотен гол от воле. В 62-ата минута Тайсон отново изведе гостите напред с мощен шут от границата на наказателното поле. 15 минути преди края на срещата ПАОК остана с човек по-малко, тъй като Йанис Михалидис получи червен картон. Въпреки това гостите успяха да удържат натиска на съперника и ликуваха след последния съдийски сигнал.