Щутгарт отвя Гладбах и си заслужи среброто в Бундеслигата

Отборът на Щутгарт е сребърният медалист в Бундеслигата за сезон 2023/24! Това стана факт, след като съставът на Себастиан Хьонес записа категоричен успех с 4:0 над гостуващия Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от последния кръг на първенството. Така швабите задминаха Байерн (Мюнхен) и сензационно завършиха на второто място в крайното класиране, след като през миналата кампания трябваше да играят плейоф за оставане в германския елит.

Байерн допусна срамен обрат срещу Хофенхайм и се срина до третото място

Още през първото полувреме домакините показаха колко много искат да грабнат сребърните медали. Те се оттеглиха на почивката с комфортен аванс от две попадения, благодарение на техния голмайстор Серу Гираси. Нападателят първо се разписа с глава в 23-тата минута, а в 31-вата беше точен с шут по земя. Така той завърши сезона с впечатляващите 28 шампионатни гола, отстъпвайки само на Хари Кейн, който заби 36 попадения за Байерн.

През втората част играчите на Щутгарт продължиха да атакуват и така се стигна до 75-ата минута, когато непокритият Ву-Йонг Джеонг в наказателното поле със своя изстрел направи аванса на своя тим още по-голям. В 83-тата минута пък резервата Силас Вамангитука оформи крайното 4:0 с прекрасен гол

Така Щутгарт приключи със 73 точки на втората позиция в класирането, където Борусия остана на разочароващото 14-о място с 34 пункта, след като не записа нито един успех в последните си шест срещи.