Четири отбора се класираха за финалите при момчетата до 18 години

Волейболистите на Славия, Добруджа 07 (Добрич), Люлин и Виктория волей (Пловдив) се класираха за финалния турнир от държавното първенство за момчета до 18 години чрез допълнителни квалификации. Така те се присъединяват към ЦСКА, Левски София, СУ и Пирин (Разлог), които по-рано си осигуриха участие за заключителния етап от първенството (22-26 май).

Допълнителният квалификационен турнир се изигра в два града – Бургас и София (15-16 май). В него участваха 8 отбора, които бяха разделени на две групи по четири тима. В потоците всеки се изправи срещу всеки, а завършилите на първо и второ място в крайното класиране, продължаваха напред. Отборите заели 3 то и 4-то място прекратяват участието си в ДП за сезон 2023/2024 година.

Бургас прие двубоите от Група И. Славия се отличи над всички в потока. "Белите" отстъпиха само в един гейм по време на турнира – на старта срещу Добруджа 07, но надделяха с 3:1. До края те се поздравиха с две чисти победи. След лошия старт клубът от Добрич се мобилизира и взе оставащите два мача и то като изпусна само един гейм. Домакинът Нефтохимик 2010 успя да запише един успех, като в първия мач се наложи в оспорван и продължителен двубой над Локомотив 1929-Нидо с 3:2.

Класиране в Група И:

1. Славия

2. Добруджа 07 (Добрич)

3. Нефтохимик 2010 (Бургас)

4. Локомотив 1929-Нидо

В Група К, която се проведе в залата на 97 СУ в столицата, премина с три категорични победи на домакина Люлин. Столичани завършиха с пълен актив от 9 точки и само два загубени гейма. Виктория волей също намери място във финалния турнир, след като записа две чисти победи – над Раковски 1964 (Севлиево) и Етрополе, и зае втората позиция.