Бостън е само на една победа от финала на Изток

33 точки на Джейсън Тейтъм помогнаха на Бостън Селтикс да спечели със 109:102 гостуването си на Кливланд Кавалиърс и да поведе с 3:1 победи в полуфиналите на Източната конференция в НБА. Джейлън Браун също се представи на висота и вкара 27 точки за “келтите”, които могат да затворят серията перд своя публика в сряда.

Макар и в отсъствието на голямата си звезда Донован Мичъл, Кливланд показа характер и стопи голямо изоставане, но в крайна сметка не можа да изравни резултата в серията. Двубоят беше изгледан на живо от ЛеБрон Джеймс. Краля обра овациите на феновете в “Рокет Моргидж ФийлдХаус”, но биешият му тим е изправен на ръба на елиминацията.

Бостън направи солиден старт и натрупа аванс от 11 точки в средата на първата четвърт, но домакините отговориха с няколко добри стрелби от далечна дистанция и на почивката съкратиха пасива си само на 5 точки.

Дариъс Гарланд отбеляза 30 точки за Кливланд, а Еван Мобли и Карис ЛаВърт добавиха по 19 за тима на Джей Би Бикърстаф. “Кавалерите” направиха силна серия в края на мача и 1:08 минути преди финалната сирена изоставаха с 97:102, но тройка на Джейлън Браун реши срещата в полза на Бостън.

Освен че беше най-резултатен, Джейсън Тейтъм направи 5 асистенции и хвана 11 борби. Джру Холидей допринесе с 16 точки за победата на Бостън. Гостите отново бяха без Кристапс Порзингис, който лекува травма и пропусна пети пореден мач.

Снимки: Gettyimages