Индиана изравни серията с Ню Йорк, Денвър се върна в играта срещу Минесота

Тази нощ се изиграха нови два мача от плейофите в НБА. На този етап вече всяка победа е изключително ценна, а всяка загуба изключително болезнена.

Първият мач за вечерта бе в Индианаполис, където Индиана Пейсърс и Ню Йорк Никс се изправиха в четвъртия двубой от своята серия. Домакините в "Кейнбридж Фийлдхаус" излязоха пределно мобилизирани и постигнаха впечатляваща победа със 121:89 (34:14, 35:27, 32:22, 20:26). По този начин те изравниха серията на 2:2 победи.

Индиана взе инициативата още от самото начало и не само не я изпусна, но бавно и методично трупаше огромна преднина в резултата, която в началото на последната четвърт достигна до над 40 точки. В края "пешеходците" леко отпуснаха газта и дадоха шанс на съперника си поне малко да се отсрами и да направи загубата си една идея по-почетна.

Цели шестима играчи на домакините завършиха с по над 10 точки. Най-резултатен бе Тайрийз Халибъртън с 20, Тимъти Джон МакКонъл бе с 15, а Паскал Сиакам и Оуби Топин се отчетопа с по 14. За гостите се отличи Алек Бъркс с 20 точки, Джейлън Брънсън вкара 18, а Майлс МакБрайд 16, като те бяха единствените трима с двуцифрен актив от точки.

По-късно пък се проведе четвъртия мач от серията между Минесота Тимбъруулвс и Денвър Нъгетс. Тук мачът бе далеч по-оспорван, а победата отиде на сметката на гостите. Шампионите от Денвър успяха да вземат много ценен успех със 115:107 (29:24, 35:25, 26:30, 25:28), с който отново изравниха общия резултат в сблъсъка на 2:2 победи.

Срещата започна с по-добра игра на Денвър, който до края на първото полувреме бе натрупал солидна преднина от 15 точки. Минесота обаче опита да потърси обрата и не бе далеч от целта, но въпреки това успехът отиде на сметката на гостите.

Антони Едуърдс изигра страхотен мач за Минесота и отбеляза впечатляващите 44 точки. Останалите му съотборници обаче бяха далеч от неговия стандарт. Майк Конли вкара 15, а Карл-Антъни Таунс 13 точки. За Денвър пък отново основна заслуга за успеха бе на Никола Йокич, който завърши с 35 точки. Още 27 добави Аарън Гордън, а Джамал Мъри завърши с 19.