Драма в Марково! Хикс в пловдивското дерби изстреля Саяна на върха

1:1 приключи пловдивското дерби между Спартак и втория отбор на Ботев. Срещата от 34-ия кръг на Югоизточната Трета лига се игра в Марково. Печелившият от хикса е Саяна (Хасково), който изравни по точки Спартак, но има по-добри показатели в директните двубои помежду им и вече е на първото място. Мирослав Радев реализира днес за Спартак, но пропусна дузпа. Стана равностоен мач. Димитър Диклиев изведе дубъла на Ботев напред в 12-ата минута, когато отправи параболичен удар, топката рикошира и спря в мрежата на „гладиаторите“. Техният отговор дойде в 38-ата минута когато след центриране Мирослав Радев изравни с глава след центриране на съотборник. Съдията отсъди дузпа за Спартак в 68-ата минута, а „канарчетата“ я оспорваха.

Радев обаче стреля в гредата. Към края играчите на Ботев проведоха няколко опасни контраатаки. Интригата в първенството остава, защото в следващия кръг Несебър, който е на точка за Спартак и Саяна, приема хасковския тим.

Снимка: ПФК Спартак Пловдив 1947 – фейсбук