Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Голов екшън в Пловдив! Дубълът на Ботев срази Асеновец

Вторият отбор на Ботев се наложи с 5:3 над Асеновец в Асеновград. Срещата е от 33-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Стана интригуващ двубой, преминал през доста перипетии. Оптимистично начало за „канарчетата“ с попадението на Димитър Папазов в 6-ата минута. Бисер Бонев удвои от дузпа в 26-ата. Десетина по-късно тарана на гостите Георги Георгиев върна интригата – 2:1. Пловдивчани обаче започнаха вихрено след почивката. Емил Найденов и Даниел Коков материализираха превъзходството им с попадения в 59-а и 68-ата минута.

Учудващо обаче после „жълто-черните“ намалиха оборотите. Съперникът мигновено се възползва. Стоян Славков намали на 4:2 в 70-ата минута. В 78-ата пък Славчо Шоколаров реализира трето попадение. Гредата спаси Ботев от изравняване. Всичко приключи в 85-ата минута, когато Велиян Видолов фиксира окончателното 5:3. Почти веднага рефера вдигна червен картон на Михаил Найденов от Асеновец. В оставащото време до края, домакините пропуснаха на два пъти да реализират.