РБ (Лайпциг) и Вердер взаимно се спряха

В предпоследния си двубой за сезона РБ (Лайцпиг) не успя да надвие Вердер (Бремен) у дома - 1:1, с което и на теория загуби шанс за медал в Бундеслигата. Осминафиналистът в Шампионската лига вече няма шанс за третата позиция, а дори рискува да загуби и четвъртата за сметка на Борусия (Дортмунд). И все пак РБ има гарантирано място в ШЛ, след като Германия си спечели пета квота.

Вердер също има за какво да съжалява, защото се бори за участие в Лигата на конференциите. Надеждите на бившите съотборници на Илия Груев са Байер (Леверкузен) да спечели и Купата на Германия, защото това ще означава, че и осмият от Бундеслигата ще играе в Европа.

Халфът на Лайпциг Николас Зейвалд си отбеляза автогол в 35-ата минута. След почивката обаче в игра за домакините се появи оценяваният на 50 млн. евро Бенямин Шешко, който изравни в 61-вата, разписвайки се за шести пореден двубой.

До края и двата отбора направиха по няколко пропуска.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!