Интер наказа жестоко многото пропуски на Фрозиноне

Шампионът Интер спечели с разгромното 5:0 гостуването си на застрашения от изпадане Фрозиноне в мач от 36-тия кръг от Серия А. Давиде Фратези откри за гостите в 19-ата минута, а Марко Арнаутович удвои за тях в 60-ата минута. Резервата Тейжон Бюканън пък в 77-ата минута отбеляза първия си гол с екипа на Интер, а още попадения добавиха и Лаутаро Мартинес в 80-ата минута, който също се появи от пейката, както и Маркюс Тюрам четири минути по-късно (84'). Мачът можеше да се развие и по друг начин за тима на Фрозиноне, но домакините направиха куп пропуски и бяха отказани от страхотните изяви на Ян Зомер, като в крайна сметка инкасираха много тежката загуба. Така Интер спази традицията и перфектния си баланс срещу този съперник. "Нерадзурите" вече са вкарали 86 гола след 36 кръга, което е второто най-добро постижение в историята им по вкарани голове след далечния сезон 1950/1951. С победата си те достигнаха и кота от 4600 точки в италианския елит - постижение, достигано само от Ювентус.

В миналия мач от първенството "нерадзурите", които и днес направиха ротации, записаха още една загуба за сезона от Сасуоло с 0:1, като по този начин нарушиха великолепните си серии от 42 шампионатни мача с отбелязан гол и 28 двубоя в първенството без загуба, но днес се реваншираха за поражението от "неровердите". Фрозиноне пък остава само на две точки от опасната зона два кръга преди края, като бе сложен край на позитивната серия от шест поредни мача без загуба и може още след този кръг тимът да се озове в зоната на изпадащите при победа на Удинезе.

Логично предимството в срещите продължава и след днес изцяло да е на страната на Интер, които, както бе посочено и по-горе, имат перфектен баланс в мачовете между двата отбора - шест победи от шест мача, както и само един допуснат гол при смазваща вече голова разлика от 18:1. В предишния двубой "нерадзурите" спечелиха с 2:0.

Треньорът на Фрозиноне Еузебио Ди Франческо не можеше да използва наказания Енцо Баренечеа, както и контузените Матеус Лусиарди, Стефано Турати и Антони Ойоно. Атаката на тима днес водеха Уалид Чедира, Матиас Соуле и Рейниер.

Наставникът на Интер Симоне Индзаги пък не можеше да използва единствено контузения Франческо Ачерби. Специалистът бе предприел доста промени в сравнение със загубата от Сасуоло, като обичайният титуляр на вратата Ян Зомер се завърна. Ян Бисек и Матео Дармиан се появиха в защита на местата на Бенжамен Павар и Алесандро Бастони. Федерико Димарко и Николо Барела пък замениха Дензъл Дъмфрис и Хенрих Мхитарян в средата на терена, редом до Карлос Аугусто, Давиде Фратези и Кристиян Аслани. Този път в атаката вместо Лаутаро Мартинес и Алексис Санчес започнаха Маркюс Тюрам и Марко Арнаутович.

Домакините започнаха по-активно мача, като още в самото начало опитаха два удара от дистанция. При първия от тях в 4-тата минута Лука Мацители стреля опасно, но Ян Зомер успя да избие в корнер. Няколко минути по-късно и Матиас Соуле пробва далечен изстрел, но швейцарският страж спаси, макар и с известно колебание. Интер обаче успя да открие при първото си по-чисто положение в срещата. В 19-ата минута Маркюс Тюрам проби отляво и подаде успоредно на вратата. Топката се отби в защитника на домакините Кевин Бонифаци, а притичалият Давиде Фратези успя с коляно да прати топката в мрежата - 0:1 за "нерадзурите". Домакините опитаха да реагират бързо, като в 26-ата минута Марко Брешианини пробва поредният опасен далечен изстрел, но Зомер отново бе на ниво и изби. Фрозиноне продължи да създава положения и в 41-вата минута Уалид Чедира получи добра топка в наказателното поле на Интер и с шут разстресе напречната греда на Ян Зомер.

Втората част също започна с по-активна игра на домакините, като Ян Зомер отново трябваше да се намесва след нов опасен удар от дистанция, този път на Рейниер. В 50-ата минута комбинация между Брешианини и Чедира доведе до удар на нападателя, но в ръцете на швейцарския страж на Интер. Три минути по-късно последва и изстрел на Емануеле Валери, но встрани от вратата на гостите. В 56-ата дойде ново положение за Фрозиноне след добра контраатака, при която Надир Цортеа стреля от добра позиция, Зомер изби, а Фратези трябваше да чисти от голлинията, след което пък Пол Лирола с глава не успя да направи добавка. Две минути по-късно Интер отговори с удар в напречната греда с глава на Ян Бисек, дошъл след изпълнение на корнер. Така се стигна до 60-ата минута, когато шампионите успяха да удвоят аванса си. Николо Барела изведе в чиста позиция Давиде Фратези, който пък чукна топката към Марко Арнаутович, а австриецът с лекота вкара за 0:2 за Интер.

Този гол сякаш окончателно уби интригата в мача и настроението на домакините рязко спадна. Наставникът на Интер Симоне Индзафи пък направи няколко смени, като ротираше умело състава си. Все пак Фрозиноне продължи да опитва да се разпише, като първо резервата Абду Харуи стреля неточно в 75-ата минута. Минута по-късно Карлос Аугусто трябваше да чисти от голлинията удар на Марко Брешианиани, а малко след това удар отблизо на Чедира с глава пак бе спасен от страхотния Зомер. Всички тези пропуски бързо бяха наказани от шампионите с нови попадения. Първо в 77-ата минута влезлият като резерва Тейжон Бюканън се разписа с хубав удар с десния крак след добра контраатака. Три минути по-късно и

Три минути по-късно Хуан Куадрадо центрира, Надир Цортеа изби лошо, а Лаутаро Мартинес, който също се появи от пейката, веднага се възползва и се разписа за 0:4. "Нерадзурите" нямаха намерение да спират и в 84-тата минута Лаутаро този път влезе в ролята на асистент, като изведе отлично Маркюс Тюрам, който с лекота чукна топката над Микеле Черофолини за 0:5. До края на срещата Зомер отново показа страхотен рефлекс и не позволи почетен гол за Фрозиноне след удар на Кайо Жорже. Реферът Антонио Гуида в крайна сметка се смили над домакините и свири края на мача без да дава никакво продължение.

ФРОЗИНОНЕ (3-4-2-1): Черофолини; Лирола, Околи, Бонифаци; Цортеа, Брешианини, Мацители, Валери; Соуле, Рейниер; Чедира

ИНТЕР (3-5-2): Зомер; Бисек, Де Фрай, Дармиан; Аугусто, Фратези, Аслани, Барела, Димарко; Арнаутович, Тюрам

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages