Петко Христов с цял мач при решаващо равенство на Специя

Българинът Петко Христов игра цял мач за клубния си Специя, който направи равенство 2:2 срещу тима на Козенца в среща от 37-ия кръг на италианската СерияБ”. Точката бе от решаващо значение за отбора от курортния град, тъй като кръг преди края излезе на 15-о място във временното класиране, което дава право на оцеляване без участие в допълнителен бараж във втория ешелон на “Ботуша”.

Христов стартира още от първата минута и остана на терена до края. Това бе неговият 18-и мач за сезона, като успя да вкара 3 гола до този момент през настоящата кампания.

Дженаро Тутино даде преднина на домакините в 5-ата минута, а в 6-ата минута на продължението на първата ча Аркадиуш Реца изравни след пропуск от дузпа на Верде. През втората част Христов и компания отново влязоха в ролята на изоставащи, като Дженаро Тутино се разписа за втори път в 50-ата минута. Крайният резултат оформи Салваторе Елия в 73-ата минута, а гостите дори можеха да изкопачат победата, но VAR отмени гол на Виняли в добавеното време на срещата заради засада.

В последния кръг отборът на Петко Христов приема у дома Венеция, докато преките им конкуренти от Тернана гостуват на вече изпадналия ФералпиСало.