Равенство зарадва Лече и остави Каляри на тръни

Отборите на Каляри и Лече завършиха при 1:1 в среща от 35-ия кръг на Серия “А”. Джери Мина беше точен за 1:0 в 26-ата минута, а в 84-тата Никола Кръстович изравни.

Резултатът може да се приеме за добър само за гостите, които по този начин почти сигурно си гарантираха оцеляването, защото вече са на 8 точки от опасната зона. За тима на Клаудио Раниери обаче ремито само увеличава напрежението, защото при победа на Удинезе над Наполи разликата между двата тима ще само един пункт.

Но от гледна точка на развитието на срещата футболистите на Каляри трябва да са доволни. Цяло второ полувреме те играха с човек по-малко, а и съперникът удари две греди.

Сардинци имаха шанс и в 16-ата минута, когато попадението на Лече не беше зачетено заради игра с ръка.

Десет минути по-късно Мина успя да изведе Каляри напред - 1:0.

Минута преди паузата обаче, след намесата на ВАР, нападателят на домакините Джанлука Гаетано беше изгонен с директен червен картон заради опасно нарушение.

Численото преимущество на Лече доведе до тотална доминация на гостите след почивката. Те стигнаха до попадение чак в 84-тата чрез Кръстович.

В останалите няколко минути футболистите на Лече ударих две греди чрез Федерико Басчирото (86’) и Никола Сансоне (88’), а и вратарят на Каляри Симоне Скуфет направи отлично двойно спасяване веднага след това.