Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Канело не стигна до нокаута, но спечели мексиканския сблъсък в Лас Вегас

Саул Канело Алварес защити успешно световните си титли в супер-средна категория в битка с Хайде Мунгуя в “T-Mobile Arena” в Лас Вегас. 33-годишният шампион надделя с единодушно съдийско решение след 12 рунда бокс. Резултатите в картите на арбитрите бяха 117-110, 116-111, 115-112.

Мунгуя допусна загуба за първи път от 44 професионални двубоя. Канело пък записа 61-я си успех от общо 65 битки.

Най-силният момент за Алварес дойде в четвъртия рунд, когато прати Мунгуя в нокдаун с десен ъперкът. Шампионът разчиташе на контра-атакуващи мощни удари, за да стигне до нокаута, но по-младият Мунгуя се защитаваше добре и показа сърце на шампион дори и в моментите, когато беше разклатен.

Ето как се разви битката рунд по рунд:

Рунд 1: Хайде откри битката с няколко поредни прави удари с лявата ръка в първата минута. Канело търпеливо чакаше с вдигнат гард своята възможност да атакува. Шампионът пусна много малко удари в първата част, но не спираше да върви напред и да пресира съперника си.

Рунд 2: Темпото се вдигна във втората част и двамата боксьори започнаха да разменят удари в средна дистанция. Канело последваше правите си удари с крошета с дясната ръка в тялото и главата на сънародника му. Боецът от Гуадалахара вкара в обръщение и лявото кроше и отбеляза няколко точни попадения с този удар.

Рунд 3: Мунгуя започна по-уверено в тази част и атакува със серии от по три или четири последователни удара. 27-годишният мексиканец не успя да пробие защитата на Алварес, но спечели респекта му. Шампионът започна да контра-атакува с ъперкъти в черния дроб и това спря устрема на връхлитащия го Хайме Мунгуя. Все пак претендентът открадна рунда с няколко чисти атаки в края.

Рунд 4: Канело търпеливо изчака опонента си да се измори след първоначалните му атаки в началото на четвъртата част, за да започне с атаките. 40 секунди преди края Мунгуя попадна в капана на шампиона. Алварес използва мощен десен Ъперкът в брадата, за да прати Хайме в нокдаун за първи път в кариерата му. Претендентът се изправи веднага и битката продължи.

Рунд 5: Мунгуя бе по-премерен и търпелив в тази част. Канело също не се втурна да приключва сблъсъка, въпреки нокдауна в предишния рунд. Ъперкътите на безспорния шампион в супер-средна категория отново му свършиха най-добра работа. Той пласира няколко от тях в главата на Хайме в тази част.

Рунд 6: Канело разклати Мунгуя с ляв ъперкът в началото на рунда. Накаутьорът от Гуадалахара влезе в подем, но Мунгуя показа, че е дошъл за битка и няма да се даде толкова лесно. Хайде си върна инициативата в двубоя във втората част на рунда, но не успя да затрудни Канело.

Рунд 7: Мунгуя продължи натиска си и вдигна обема от удари в тази част. 27-годишният спортист пускаше ударите си без силен замах, но караше Канело да се защитава. Шампионът си взе този рунд за почивка и дори допусна да бъде притиснат до въжетата на два пъти. Въпреки това, Канело не допусна значителни попадения.

Рунд 8: И двамата боксьори вечер показваха признаци на умора след високото темпо в първите седем рунда. Атаките им вече не бяха толкова остри. Канело започна да сваля ръцете си малко повече, което бе приветствано от Мунгуя, но по-младият мексиканец не успя да се възползва по най-добрия начин.

Рунд 9: Хайме бе много по-активен в тази част и пласира повече и по-точни удари. Той изглеждаше като по-свежия боец в двубоя и пускаше серии от по четири и повече удара и показа, че не трябва да бъде отписван все още.

Рунд 10: Канело дебнеше своя момент да контра-атакува с десния ъперкът отново. Шампионът разчиташе на по-малко, но пък по-силни удари. В последната минута Канело си подпечата този рунд в своя полза с няколко комбинации от два поредни прави удара в главата на сънародника му.

Рунд 11: Двамата боксьори създадоха истинско шоу в “T-Mobile Arena” с неуморима битка докрай. Бройката удари не спадна и в тази част и те дадоха всичко от себе си в безмилостни размени. Това бе един от най-равностойните рундове в двубоя.

Рунд 12: В последната част двамата боксьори не свалиха темпото, а натиснаха газта още повече. Канело опита всичко възможно по правилата на бокса да нокаутира Мунгуя, но по-младият мексиканец отстоя на атаките.