Иняки Уилямс зарадва Атлетик Б в мач с два червени картона и пропусната дузпа

Атлетик Билбао постигна първата си победа в Ла Лига от средата на март. "Лъвовете" надвиха с 2:0 като гост Хетафе в двубой, който беше изпълнен с много събития. Иняки Уилямс отбеляза и двете попадения за баските след асистенции на брат си Нико. В 58-ата минута Йерай Алварес остави отбора на Ернесто Валверде в намален състав след директен червен картон, а в 79-ата беше изгонен и Айтор Паредес. Хетафе получи шанс да върне интригата от дузпа в 85-ата минута, но Мейсън Грийнууд пропусна.

С успеха Атлетик отново се доближи на 3 точки от Атлетико Мадрид в спора за четвъртото място, но има и мач повече от "дюшекчиите". Хетафе заема 10-ата позиция в подреждането и доиграва сезона без напрежение.

До почивката и двата отбора действаха много предпазливо, но в 27-ата минута Иняки Уилямс откри в полза на гостите с прецизен удар от границата на наказателното поле. В началото на втората част Нико Уилямс проби по дясното крило и подаде удобна топка за Иняки, който отблизо нямаше как да сгреши.

В 58-ата минута Йерай Алварес посегна с ръка и спря топката при атака на Хетафе, за което получи червен картон. В 79-ата Айтор Паредес задържа противников играч и също трябваше да напусне терена преждевременно. Напрежението на терена се покачваше все повече. Пет минути преди края на редовното време домакините получиха дузпа за игра с ръка, но Унай Симон отрази удара на Грийнууд.

Хетафе допусна първа загуба в последните 4 кръга и не можа да измести Виляреал от 9-ото място. Следващият мач на тима е като гост на Кадис, а Атлетик Билбао ще посрещне Осасуна.