Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Вместо завърщане в елита Спартак (Варна) получи здрав бой в Балчик

Черноморец (Балчик) изненада лидера във Втора лига Спартак (Варна) и го победи с 4:1 в мач от 31-ия кръг на първенството. "Соколите" се надяваха, че ще подпечатат завръщането си в efbet Лига, но вместо това бяха приземени в морско дерби.

Стефан Митев откри малко преди почивката, през второто полувреме Джорджио Димитров добави още два гола, а един реализира Лукас Кардозо. За гостите попадението бе дело на Даниел Начев в средата на втората част.

Така Спартак ще трябва да изчака още един кръг, за да осигури и на теория завръщането си в елита или пък да чакат загуба на Марек при визитата на Спортист (Своге) утре. Към момента Спартак е с 63 точки - на пет от втория Септември, но и мач повече. Дупничани пък са с 54.

Черноморец (Балчик) пък прави силен финален спринт в опит да се спаси в професионалния футбол. Тимът е с 30 точки, но все още е далеч от зелената зона. Първият оставащ е Черноморец (Бургас) с 37 точки. Така балчиклии ще търсят още три победи в оставащите си срещи, за да се спасят.

Черноморец (Балчик) 4:1 Спартак (Варна)
1:0 Стефан Митев (40)
2:0 Джорджио Димитров (46)
3:0 Джорджио Димитров (57)
3:1 Даниел Начев (66)
4:1 Лукас Кардозо (72)