Васил Христов: Стремим се да приключим серията в два мача

Старши треньорът на Балкан Васил Христов сподели мнението си след победата над ЦСКА с 91:76 в мач №1 от четвъртфиналната серия помежду им в плейофите на НБЛ.

Балкан пречупи ЦСКА и поведе в серията

“Започнахме припряно и очакванията към двубоя бяха по-различни. Изпуснахме някои отворени стрелби, избързвахме с решенията в нападение и имахме лоша организация в началото. Това позволи на ЦСКА да реализира доста точки на бърза атака през първите пет минути от двубоя и да отвори разлика. След това успяхме да намерим по-добри решения в нападение и да бъдем по-търпеливи, да се върнем в двубоя до полувремето, както и да го контролираме.

Всички играчи имаха голям принос. Нападението на Диксън вървеше и той взимаше добри решения. Отборът като цяло стоеше много добре. Неговите точки дойдоха, защото беше намиран на чисти позиции от всички. Стремим се да приключим серията в два мача. Излизаме в София за победа. Призовавам феновете да дойдат и да ни подкрепят. Със сигурност ще оставим сърцата си на терена във всеки един двубой”, каза Христов.

Без изненади на старта на плейофите в НБЛ (резултати и репортажи)

Вторият двубой е в сряда от 19:00 часа в София.