Очаквайте: Отзивите на живо след волейболния мач на националите и дебюта на Бленджини

Виляреал отнесе Райо Валекано, норвежец блести с два гола

Виляреал победи с убедителното 3:0 Райо Валекано в мач от 33-тия кръг на Ла Лига. Точни за “жълтата подводница” бяха Александър Сьорлот (18’, 74’) и Йерсон Москера (70’).

Така Виляреал записа 6-а победа в последните осем мача в Ла Лига и се изкачи на 9-о място в класирането. Райо Валекано пък инкасира първо поражение в последните си пет срещи и е на 15-а позиция, на осем точки от опасната зона при оставащи пет кръга до края на шампионата.

Виляреал поведе в 18-ата минута, когато Алехандро Баена изведе Александър Сьорлот сам срещу стража на Райо Валекано Столе Димитриевски и норвежецът не сгреши - 1:0 за домакините. Дванадесет минути отново Сьорлот бе главно действащо лице след като се разписа за втори път, но след намеса на ВАР попадението бе отменено заради засада на Илиас Ахомаш.

През втората част Виляреал продължи да играе много по-добре. Още в 51-вата Алехандро Баена разстресе напречната греда на Райо с далечен изстрел. Последва и нов отменен гол на Сьорлот заради засада. В 63-тата минута пак  норвежецът стреля опасно с глава, но стражът на Райо се намеси. Все пак по-добрата игра на “жълтата подводница” доведе до второ попадение на тяхната сметка. След центриране от корнер в 70-ата минута на отлично игралия Баена, централният защитник Йерсон Москера се извиси и стреля с глава, а Димитриевски направи всичко възможно да избие, но в крайна сметка топката спря в мрежата за 2:0.

След това попадение интригата в мача сякаш приключи, а имаше време за един гол за Виляреал, който дойде четири минути по-късно. Също както при първото попадение, отново Баена с третата си асистенция в мача изведе Сьорлот сам срещу Димитриевски и норвежкият нападател реализира втория си гол в срещата и общо 20-ти за сезона - 3:0. До края на срещата Райо опита да върне поне почетен гол, но не успя. Виляреал пък можеше да вкара още голове, но удари на Алфонсо Педраса и Хосе Луис Моралес бяха избити с вещина от Димитриевски.

Снимки: Imago