Алавес се отдалечи от опасната зона за сметка на Селта

Алавес се приближи много до оставането си в Ла Лига, след като спечели с 3:0 домакинството си на Селта. Тимът на Луис Гарсия си подсигури успеха в началото на второто полувреме с два гола в рамките на шест минути. Джулиано Симеоне откри резултата в 48-ата минута, а Йон Гуриди се разписа малко по-късно. Карлос Бенавидес отбеляза третото попадение малко преди края.

Алавес вече е на 10 точки от първия отбор в зоната на изпадащите, докато тимът от Виго е на първото място над чертата и утре може да бъде доближен от 18-ия Кадис.

Домакините доминираха през първото полувреме, но не успяха да стигнат до гол. Те организираха доста атаки, а най-добрата им възможност дойде в 37-ата минута, когато Гуаита отрази удар на Кике Гарсия. Нападателят на Алавес бе на прекрасна позиция в наказателното поле, но стреля право във вратаря. Гарсия пропусна още една добра възможност, когато засече топката с глава след ъглов удар.

Логичното се случи в началото на второто полувреме. Три минути след почивката Алавес поведе, след като Симеоне откри резултата. За сина на Диего Симеоне, който за първи път бе титуляр за тима преди седмица именно срещу клуба на баща си Атлетико Мадрид, това бе първи гол в Ла Лига. Нападателят е собственост на “дюшекчиите” и играе под наем на “Мендисороса”.

Защитата на Селта допусна втора груба грешка и тя бе наказана. В 54-ата минута Мингеса върна назад, но подаде на Гуриди, който отбеляза втория гол в мача. След това попадение гостите се активизираха и тръгнаха по-активно напред. По-опасните положения обаче продължиха да бъдат пред вратата им и Гуриди можеше да отбележи още един гол, но ударът му срещна гредата. Малко преди края Алавес стигна до трети гол. Бенавидес се разписа, след като засече с глава центриране но Алекс Сола от фал.