Минимална победа на Монако отложи празненствата в Париж

Отборът на Монако стигна до победа с минималното 1:0 при домакинството си на Лил от 29-ия кръг на френската Лига 1. Единственият гол в мача отбеляза Юсуф Фофана (61’).

По-рано днес лидерът в класирането Пари Сен Жермен разби като гост борещия се за оцеляване Лориен, което означаваше, че при грешна стъпка на монегаските Мбапе и компания щяха да празнуват още днес поредна титла.

Дембеле и Мбапе изпълниха половината от условието ПСЖ да стане шампион още тази вечер

Това обаче не се случи, което означава, че парижани се нуждаят от още две точки в оставащите си четири мача преди да отворят шампанското.

Мачът на започна с шанс за гостите от Лил, но удар Гудмундсон не успя да преодолее стража на монегаските Радослав Майецки. Последва натиск на домакините, който кулминира в ударите на Минамино и Фофана, но и двата не намериха рамката на вратата.

След почивката Гудмундсон имаше нов шанс, като този път на Майецки дори не му се наложи да се намесва, тъй като ударът бе неточен.

Така се стигна до 62-ата минута, когато защитата на „песовете“ допусна фатална грешка и топката се озова в Юсуф Фофана, който от границата на пеналтерията отправи безкомпромисен удар.

До края на мача домакините бяха по-вдъхновени и имаха положения за втори гол, които така и не оползотвориха, а и съперникът не успя да стигне до попадение.