Марица спечели чек за 15 000 лева, вижте крайното класиране при жените

Отборът на Марица (Пловдив) спечели за рекорден 10-и пореден път титлата на България. Момичетата на Борислав Крачанов се наложиха като гости на ЦСКА с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) в мач №3 от финалната серия на Национална Волейболна DEMAX+ лига за жени, игран тази вечер в зала "Христо Ботев" в София.

Марица с рекордна 10-а поредна титла

По този начин Марица спечели финалната серия с 3-0 победи и защити титлата си, подобрявайки собствения си рекорд.

Борислав Крачанов: Надявам се тази доминация на Марица да продължи възможно най-дълго

С триумфа си "жълто-сините", освен шампионската титла, заслужиха и чек за 15 000 лв. Златните отличия и трофея бяха връчени от президента на Марица Илия Динков и Петър Кънев - вицепрезидент на БФВ и президент на DEMAX+.

Вторият ЦСКА спечели сребърните медали и 10 000 лв. Медалите на "червените" бяха връчени от Сашо Йовков, член на УС на БФВ.

Волейболистките на Левски София, които спечелиха бронза след две победи над Славия в плейофа за 3-ото място, взеха чек за 5000 лв. Бронзовите мeдали бяха връчени от Атанас Гаров, един от съпрезидентите на клуба.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!