Марица с рекордна 10-а поредна титла

Отборът на Марица (Пловдив) спечели за рекорден 10-и пореден път титлата на България. Момичетата на Борислав Крачанов се наложиха като гости на ЦСКА с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) в мач №3 от финалната серия на Национална Волейболна DEMAX+ лига за жени, игран тази вечер в зала "Христо Ботев" в София.

По този начин Марица спечели финалната серия с 3-0 победи и защити титлата си.

От друга страна ЦСКА за трета поредна година остават със сребърните медали от шампионата.

Волейболистките на Левски грабнаха бронзовите медали

Бронза пък завоюва тимът на Левски София, който спечели серията си срещу Славия с 2-0 победи.

В началото на първия гейм на срещата Марица бързо поведе с 2:0 след контраатака-пайп на Добрина Христоскова и атака в аут на Емилета Рачева от ЦСКА. "Червените" успяха да изравнят при 3:3 след две поредни атаки на Александра Съйкова, но шампионките си върнаха веднага преднината при 5:3 след нова атака на Христоскова и отлична блокада на Борислава Съйкова. Разликата нарасна до 8:4 след нов блок на Борислава Съйкова и силна контра на Ива Дудова, което накара треньорката на ЦСКА Юлия Иванова да вземе прекъсване. Въпреки това, преднината на пловдичанки стана 12:4 след нови силни изяви на Борислава Съйкова и две грешки на домакините. Постепенно ЦСКА намали изоставането си до 8:13 след грешка на Ива Дудова и контра на Кая Николова. Марица отново увеличи предимството си до 18:11 след грешка на разпределителката на ЦСКА Димана Иванова и нов аут на Емилета Рачева. Момичетата на Борислав Крачанов запазиха аванса си до 21:14 след успешна блокада на Виктория Коева, след което спокойно спечелиха гейма с 25:17 след атака на Мария Кривошийска.

Марица дръпна и на старта на втората част с 4:2 след две атаки на Ива Дудова. ЦСКА веднага изравни при 4:4 след атака през центъра на Александра Съйкова и контра блок-аут на Александра Костадинова. Нова атака на Добрина Христоскова и блокада на Борислава Съйкова и 6:4 за шампионките. "Червените" отново стигнаха до равенство при 7:7 след пусната топка на разпределителката Димана Иванова. Равенството се запази до 9:9, след което домакините поведоха с 12:9 след нови отлични изяви на Александра Съйкова и Димана Иванова, което принуди Борислав Крачанов да вземе тайм-аут. Но въпреки това, последва блокада на Съйкова и 13:9. Пловдичанки моментално изравниха при 13:13 след три грешки на армейките и пускане на разпределителката Лора Славчева. Маричанки отново си върнаха предимството при 18:15 след атака на Ива Дудова и две поредни блокади на Борислава Съйкова. Двата тима продължиха равностойно до 22:18, след което Марица без проблеми затвори гейма в своя полза при 25:20 след контра на Христоскова.

И третия гейм започна с преднина за Марица - 4:1 след атака на Виктория Коева, аут на Емилета Рачева от домакините и ас на Мария Кривошийска. Предимството на маричанки нарасна до 8:2 след силна серия от сервиси. Двата отбора продължиха равностойно до 13:7 след нова успешна атака на Виктория Коева. ЦСКА успя да намали изоставането си до 12:14 след атака на Емилета Рачева и ас на влязлата като резерва Рая Евлогиева. Последваха силна атака на Ива Дудова и технично пускане от втора линия на Виктория Коева и 16:12. След прекъсването за Юлия Иванова и "червените", последва нова контра на Дудова и 17:12 за Марица. Разликата стана 19:13 след атака в аут на Александра Съйкова от домакините. Маричанки задържаха аванса си до 21:15 след контра през центъра на Мария Кривошийска, след което спечелиха гейма с убедителното 25:15 при серия от сервиси на Борислава Съйкова и успешна игра в атака на Ива Дудова, а с това и мача с 3:0 и рекордната си 10-а поредна титла на България.