Атлетико Мадрид се срина и срещу Алавес

Атлетико Мадрид не успя да преодолее разочарованието от отпадането от Шампионската лига и отстъпи на доста по-слаб отбор от Борусия (Дортмунд). “Дюшекчиите” загубиха с 0:2 гостуването си на Алавес. Тимът на Диего Симеоне не се възползва от грешката на Атлетик Билбао и преднината му пред баските в битката за четвъртото място остана три точки.

За Алавес пък това бяха много ценни три точки, които ги отдалечиха на 10 точки от зоната на изпадащите. Те поведоха в 15-ата минута с попадение на Карлос Бенавидес. Второто попадение падна в добавеното време на втората част, когато резервата Луис Риоха се разписа след фантастичен удар от въздуха.

Срещата започна с накъсана игра и доста нарушения. В първия случай, в който Алавес стигна до вратата на съперника, се стигна до гол. В играта на гостите нямаше нужната енергия и те не успяха да отговорят. След почивката тимът на Симеоне имаше предимство, но бе предвидим и лесно бе спиран от защитата на съперника. Домакините изчаха своя втори момент в мача и резервата Луис Риоха отбеляза изключителен гол в края.

Атлетико допусна гол в 12-ти пореден мач за първи път от началото на века. За последно това се бе случвало, когато тимът се бе запътил към отпадане от елита. Симеоне очевидно не бе доволен от отбраната си, тъй като смени трима от защитниците си в течение на мача.