Боруков и компания запазиха шансове за директна промоция

Преслав Боруков игра 60 минути за Маритимо при победата с 2:0 над Вилавердензе в среща от 30-ия кръг на Лига Португал 2. Българският нападател започна като титуляр, но не успя да се разпише и все още няма гол за новия си тим след трансфера от Арда (Кърджали) през зимата.

Маритимо се нуждаеше от задължителен успех след трите поредни нулеви равенства и го постигна с попадения на Еулер в 39-ата минута и Платини в 62-ата.

В класирането отборът от Фуншал е на 4-то място с 54 точки, а третият Насионал има 54. Директна промоция за елита печелят първите два отбора, а завършилият на трета позиция ще играе плейофи.

До края на сезона на Маритимо предстоят домакинства на Фейрензе и Оливейрензе, както и гостувания на Пеняфиел и Академико (Визеу).

Днес Академико загуби с 0:1 у дома от Мафра. Стивън Петков влезе като резерва в 81-ата минута, а тимът му е 11-ти в подреждането с 38 точки.