Какви са целите и очакванията за волейболните национали преди Лигата на нациите - Джанлоренцо Бленджини и звездите на отбора с отговорите

Симеон Николов и Александър Къндев: Надяваме се да приключим серията максимално бързо и да сме шампиони

Левски София изоставаше с 0:2, но направи пълен обрат за победа с 3:2 гейма над вечния съперник ЦСКА, в първия мач между двата тима от финалния плейоф в ефбет Супер Волей. Така „сините“ поведоха с 1:0 в серията, в която се играе до три победи от пет мача.

Главни действащи лица за победата на Левски бяха разпределителят Симеон Николов и посрещачът Александър Къндев, който не започна като титуляр, но появата му на терена бе ключова за обрата.

Левски обърна ЦСКА от 0:2 във финал №1

Двамата споделиха своите впечатления от спечелената първа битка:

Симеон Николов: Важно е в едни отбор да има смени, които да повлияят на играта. Днес Александър Къндев влезе и донесе промени. Вероятно без него нямаше да спечелим. Поздравявам го и се надявам да е толкова полезен и в следващите мачове

Александър Къндев: Не е лесно да влезеш от пейката. Но когато получа шанс за изява гледам максимално да помогна на отбора, да се радвам и да ги подкрепя емоционално, за да могат нещата да започнат да се получават.

За стиковката и отборната игра:

Александър Къндев: Познаваме се от дълго време. Усещаме се  и има много плюсове от това.

За самочувствието в играта:

Симеон Николов: Моето самочувствие от един загубен гейм или мач няма да се свали. Знам на какво съм способен, знам кога какво мога да дам. В първите четири гейма сервиса ми бе на слабо ниво. В тайбрека не че нещо е бил „уау“, но усетих, че знам какво мога да направя. Това идва от опита, въпреки че съм най-малкия на игрището. Но важните мачове, които съм изиграл, преди този тук със сигурност помагат за такива изяви.

За финалната серия:

Симеон Николов: Зависи реално погледнато как ЦСКА приемат загубата. Ние всички го приемаме само като 1-0 в наша полза, ще се борим да я спечелим.

Александър Къндев: Няма да е лесно. Надявам се да приключим максимално бързо серията и да сме шампиони.

Снимки: Startphoto