Левски обърна ЦСКА от 0:2 във финал №1

17-годишният национал Симеон Николов записа 3 поредни аса в тайбрека, а Левски направи пълен обрат от два гейма пасив и победи ЦСКА с 3:2 (21:25, 23:25, 25:22, 25:18, 15:11) в първия мач от финалната серия на efbet Супер Волей в зала "Левски София" пред 1500 зрители.

Така Левски поведе с 1-0 победи.

Финалната серия се играе се до 3 успеха от 5 мача.

Вторият мач е на 23 април (вторник), от 19:00 часа в зала "Христо Ботев".

Волейболистите на ЦСКА поведоха с 3:1 след атака на Стойко Ненчев. Страхиня Бързакович атакува в аут и равенство при 4:4. Троен блок спря атака на Страхиня Бързакович и Левски поведе с 5:4. "Червените" успяха да поведат с 9:8. Християн Великов атакува успешно от зона 2 и ЦСКА поведе с 12:10. Блокада спря атака на Венислав Антов и "червените" поведоха с 13:10. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. ЦСКА обаче повече с 18:12 след нова успешна атака на Страхиня Бързакович. Владимир Станков докосна мрежата - 20:15. Блокада на Светослав Гоцев - 16:21. Християн Великов атакува по тройна блокада за 22:17 за ЦСКА. Пайп на Алехандро Торо намали резултата до 18:22. Страхиня Бързакович се справи с атака от зона 4 за 23:18. Владимир Гърков отигра в атака за 20:24. Страхиня Бързакович отигра в атака и ЦСКА спечели първата част с 25:21.

Волейболистите на ЦСКА поведоха с 5:3. Страхиня Бързакович атакува мощно за 6:4. Блокада на Владимир Станков спря атака на Алехандро Торо - 7:4. Тройна блокада спря атака на Алехандро Торо - 13:10. Тодор Вълчев атакува успешно за 14:11. Алехандро Торо намали до 13:14. Стойко Ненчев атакува мощно в центъра за 16:14. Стойко Ненчев влезе в ролята на разпределител и подаде перфектен пас към Страхиня Бързакович за 17:15. Александър Къндев замени Алехандро Торо. Александър Къндев изравни резултата при 17:17. Иван Михал изведе ЦСКА напред с 20:19. Страхиня Бързакович отново бе убедителен в атака за 21:19. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Владимир Гърков изравни с мощна атака при 21:21. Венислав Антова атакува успешно за 23:23. Блокада на Тодор Вълчев спря атака на Владимир Гърков и ЦСКА спечели втората част с 25:23.

Ас на Майкон Морейра и Левски поведе с 3:1 в началото на третата част. "Сините" дръпнаха с 12:6 след атака на Венислав Антов. Перфектна комбинация Симеон Николов - Светослав Гоцев - 15:9. Момчетата на Николай Желязков поведоха с 20:16. Страхиня Бързакович намали до 17:20. Нова атака на Страхиня Бързакович - 18:20. Иван Михал бе най-съобразителен при мрежата - 20:21. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Светослав Гоцев атакува в центъра за 22:20. Тодор Вълчев атакува над тройната блокада - 20:23. Тодор Костов замени Иван Михал във състава на "червените". Светослав Гоцев изведе "сините" до геймбол при 24:21. Перфектна комбинация в центъра Симеон Николов - Майкон Морейра 25:22.

Владимир Гърков изведе Левски напред в началото на 4-ия гейм с 6:5. Страхотно посрещане на Дамян Колев даде възможност на Майкон Морейра да атакува мощно за 7:6.

Троен "син" блок спря атака на Християн Великов - 8:7. "Сините" поведоха с 11:8. Възпитаниците на Николай Желязков дръпнаха с 13:9. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Венислав Антов атакува мощно за 14:9. Ас на Симеон Николов - 15:9. Александър Попов взе ново прекъсване за "червените". Ас на Александър Къндев - 17:10. Хорхе Гарсия замени Християн Великов в състава на "червените". Атака на Светослав Гоцев в центъра - 18:11. Делчо Раев се появи в игра за ЦСКА. Венислав Антов направи резултата 20:14. Александър Къндев се справи с двойна блокада - 21:16. Александър Къндев направи 22:16 с единична блокада. Венислав Антов изведе "сините" до геймбол при 24:18. Блокада спря атака на Иван Колев и Левски спечели четвъртата част с 25:18.

Александър Къндев атакува успешно за 3:3 в началото на тайбрека. Страхиня Бързакович изведе ЦСКА напред с 5:4. Майкон Морейра бързо изравни с мощна атака през центъра - 5:5. Майкон Морейра атакува отново за 6:6. Трета поредна успешна атака на Майкон Морейра и Левски поведе със 7:6. Александър Къндев атакува мощно от зона 4 за 8:7 преди двата отбора да сменят игралните полета. Иван Михал атакува в центъра и ново равенство при 8:8. Ас на Симеон Николов - 10:8. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Нов ас на Симеон Николов - 11:8. Александър Попов взе второто си прекъсване в тайбрека. Трети пореден ас на Симеон Николов - 12:8. Страхиня Бързакович успя да даде надежди на "червените" - 9:12. ЦСКА намали до 10:12. Николай Желязков взе прекъсване за "сините". Пайп на Владимир Гърков и 13:10 за "сините". Блокада на Светослав Гоцев и мачбол за домакините 14:11. Блокада на Майкон Морейра донесе успеха на Левски в тайбрека с 15:11 и в мача с 3:2 гейма.

Венислав Антов стана най-резултатен за Левски с 22 точки (4 блока, 53% ефективност в атака - +14).

Майкон Морейра (2 аса, 1 блок, 75% ефективност в атака - +12) и Владимир Гърков (2 блока, 42% ефективност в атака, 27% перфектно и 45% позитивно посрещане - +9) добавиха по 15 точки.

Резервата Александър Къндев се отличи с 14 точки (2 аса, 3 блока, 56% ефективност в атака, 26% перфектно и 53% позитивно посрещане - +6).

Страхиня Бързакович заби 26 точки (1 блок, 56% ефективност в атака - +16) за ЦСКА.

Тодор Вълчев добави 13 точки (2 блока, 50% ефективност в атака, 22% перфектно и 531% позитивно посрещане - +5).

Иван Михал се отличи с 10 точки (2 блока, 73% ефективност в атака - +8).