Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Ювентус отново не успя да спечели далеч от дома

Ювентус завърши наравно 2:2 в гостуването си на Каляри в мач от 33-ия кръг на Серия А. Домакините от Сардиния бяха близо до това да поднесат изненадата и да спечелят, след като взеха преднина от две попадения от дузпи през първото полувреме чрез Джанлука Гаетано (30’) и Джери Мина (36’). През второто полувреме обаче играчите на Масимилиано Алегри успяха да стигнат до равенството с голове на Душан Влахович (62’) и Алберто Досена (87’ автогол). “Старата госпожа” отново не демонстрира достатъчно високо ниво и за пореден път показа големи слабости в гостуванията си. Те имат три равенства и три победи в последните си три срещи далеч от дома.

Първото положение в срещата дойде още във втората минута, когато Зито Лувумбо стреля опасно, но над вратата на Войчех Шчесни. В 5-ата минута Йери Мина нацели Карлос Алкарас в наказателното поле с лакът, но съдията не обърна внимание на съприкосновението, въпреки че футболиста на гостите дори показа, че има кръв по лицето си. Постепенно възпитаниците на Масимилиано Алегри се настаниха в противниковото поле, а играчите на Каляри по-скоро дебнеха за шансове на контраатака. Именно такъв получиха те след четвърт час, когато Елдор Шомуродов стреля опасно с глава, но в ръцете на Шчесни.

Първата по-добра ситуация на сметката на Юве дойде в 20-ата минута, когато дълъг пас намери Федерико Киеза зад гърба на отбраната, той успя да отиграе към Душан Влахович, но сърбинът бе блокиран от бранител. Само минутка по-късно отново гостите застрашиха вратата на своя противник, но този път изстрел на Тимъти Уеа бе спасен от Симоне Скуфет. “Сардинците” отново бяха близо до гол в 28-ата минута, когато Алберто Досена стреля опасно с глава след нов ъглов удар по посока на вратата, но кълбото се отби от ръката на Гелсон Бремер. Първоначално съдията подмина положението, но след сигнал от ВАР промени решението си и даде дузпа. Зад топката застана Джанлука Гаетано и реализира за 1:0.

Домакините можеха да удвоят преднината си още в 33-ата минута, когато Зито Лувумбо получи в наказателното поле изпуснат от Федерико Гати, но не успя да нацели вратата. Защитниците на “старата госпожа” допуснаха нова грешка, когато отново Гати изпусна Лувумбо след пас на Шомуродов, след което Шчесни го фаулира. Съдията без колебание посочи за втори път бялата точка в полза на Каляри в разстояние на по-малко от десет минути. Този път зад топката застана Джери Мина и реализира за 2:0.

Гостите от Ювентус се опитаха да отговорят мигновено и успяха да стигнат до гол още в 43-ата минута, когато Федерико Киеза отново бе изведен отляво, успя да надбяга бранител и да подаде успоредно към Влахович, който реализира. Реферът Марко Мичинини веднага получи сигнал и отмени попадението поради засада.

Домакините започнаха по-добре и второто полувреме, когато отново добре представящият се в тази среща Елдор Шомуродов намери отлично своя партньор в нападението Зито Лувумбо, но Шчесни бързо скъси дистанцията и го затвори. Само минута по-късно появилият се след почивката Матео Прати отправи много опасен изстрел, но полският страж на гостите се справи.

Малко след изминаването на час игра съдията Марко Пичинини отсъди нарушение пред наказателното поле. С изпълнението му се нагърби Душан Влахович, който реализира отличен гол с удар покрай стената. В 66-ата минута Федерико Гати отново бе близо до това да сбърка и да допусне Шомуродов да се измъкне зад гърба му, но в крайна сметка успя да се справи и да му отнеме.

Футболистите на Ювентус възстановиха равенството в 87-ата минута, когато Алберто Досена първо сгреши, кълбото бе пратено към Кенан Йълдъз, турчинът центрира отлично на метър пред голлинията, където именно бранителят в желанието си да изпревари Влахович прати топката в своята врата за 2:2. В края на двубоя играчите на Алегри наложиха стихиен натиск и на няколко пъти застрашиха сериозно вратата на Каляри, но до нов гол така и не се стигна.

По този начин Ювентус постигна второ поредно равенство и заема третото място в класирането с 64 точки, но на 5 от Милан. Каляри пък постигна важна точка в борбата си за оцеляване в Серия А и се отдалечи на цели пет пункта от опасната зона.

Снимки: Gettyimages