Лион победи Брест в шоу със седем гола и два червени картона

Лион постигна драматичен успех с 4:3 над Брест в домакинството си от 29-ия кръг на Лига 1. Мачът предложи невероятно шоу за зрителите, които до последния момент не можеха да си поемат дъх от вълнение. Те видяха общо седем гола и два червени картона, както и късна драма, след като "хлапетата" стигнаха до победата дълбоко в добавеното време.

Първото полувреме не предвещаваше с нищо подобен развой. Домакините поведоха в 18-ата минута чрез Корентен Толисо и изглеждаше, че държат мача под контрол.

Брест обаче преобърна нещата с главата надолу в рамките на седем минути през второто полувреме. Гостите реализираха три бързи гола, дело на Стив Мюние в 60-ата и Ромен Дел Кастильо в 64-ата и 67-ата минута за 1:3.

Лион все пак показа характер и успя да се пребори поне за точката. Първо в 70-ата минута Александре Лаказет намали изоставането на тима си, а в 79-ата Николас Таляфико изравни за 3:3.

В края и нервите взеха връх, като и двата тима останаха в намален състав след сдърпване между Таляфико и Пиер Леес-Мелу, като и двамата получиха червени картони.

Така се стигна до доста дълго продължение на мача и тогава Лион успя да направи обрата си пълен и да стигне и до успеха. Това се случи в 106-ата минута, когато Ейнсли Мейтланд-Найлс отбеляза победния гол за 4:3 от дузпа, отсъдена след разглеждане с ВАР за нарушение срещу Александре Лаказет.

Този успех изкачи Лион до 7-ото място и "хлапетата" вече могат дори да мечтаят за място в Европа. Отборът е с 41 точки и изостава на 2 от 6-ия Ланс. Брест пък остава на 2-рото място с 53 точки и 10 по-малко от лидера ПСЖ, който е и с мач по-малко.