Спорна дузпа развали празника на Атлетик Билбао

Спорна дузпа в добавеното време лиши новия носител на Купата на Испания Атлетик Билбао от победа над Виляреал в среща от 31-вия кръг на Ла Лига. Даниел Парехо я реализира за крайното 1:1, с което баските изпуснаха две точки в борбата за място в Шампионската лига. Ойхан Сансет беше извел “лъвовете” напред в 66-ата минута, а през първото полувреме гостите бяха изпуснали друг наказателен удар. През цялата втора част домакините играха с човек повече.

Така Атлетик вече е на 4 точки от четвъртия Атлетико при оставащи по седем мача, сред които има и директен сблъсък - на 27 април. Виляреал пък е чак девети.

Двубоят започна по-добре за “жълтата подводница”, след като отборът получи право да изпълни дузпа в 11-тата минута. Жерард Морено обаче уцели гредата и така пропиля този шанс за гол.

Минута след почивката Санти Комесаня от Виляреал беше изгонен за втори жълт картон, което трябваше да даде предимство на Атлетик. Това се случи и в 66-ата Сансет вкара за 1:0.

Отборът на Ернесто Валверде обаче не успя да задържи преднината, защото в добавеното време ВАР сигнализира на главния съдия Куадра Фернандес да изгледа повторение на ситуация в наказателното поле на домакините, която той първоначално подмина. В крайна сметка арбитър прецени, че има основания за дузпа и посочи бялата точка. Парехо показа хладнокръвие и не даде шанс на вратаря за крайното 1:1.