Григор Димитров си свърши работата експресно

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров си свърши работата експресно в доиграването срещу Миомир Кецманович - 6:4, 6:3 за час и 31 минути. Както вчера в първия сет, така и сега топ ракетата ни направи решителен пробив в края на частта и затвори мача безкомпромисно на свой сервис.

Димитров ще играе срещуХолгер Руне, който спечели доиграването срещу Сумит Нагал с 6:3, 3:6, 6:2.  В сериите “Мастърс” Григор вече има 137 победи и 93 поражения, като именно в Монте Карло е най-успешният му на клей с един полуфинал и други три четвъртфинала.

Втори сет - доиграване от 6:4, 2:1

Димитров стигна до брейк-бол още в самото начало на доиграването, но го пропусна с форхенд в аут от водеща позиция на корта. В крайна сметка сърбинът се измъкна и изравни 2:2. Българинът започна перфектно на свой сервис и без да загуби точка набързо стигна до 3:2. Кецманович този път не допусна отпускане при първия начален удар и вкара три поредни, а после с прекрасен форхенд-уинър заслужи аплодисментите на публиката - 3:3.

Димитров трябваше да премине през 30-30, защото този път подаването му не беше безупречно, а Кецманович отново блесна с форхенд-уинър по правата. Именно с невърнат начален удар обаче българинът дръпна с 40-30 и впоследствие затвори гейма за 4:3.

Чудесен подсечен бекхенд позволи на Гришо да завърши с форхенд край мрежата за 0-15, а после Кецманович прати форхенд в аут за 0-30. Димитров обаче върна жеста от средата на корта за 15-30, но после любимият му апроуч му издейства предимство и атака напред, завършена с воле за двоен брейк-бол. Първият беше отразен с невърнат сервис от сърбина, но след това страхотен подсечен бекхенд се оказа решителен за Григор - пробив и сервис за край на мача при 5:4.

Контраатакуващ форхенд-уинър доведе до 15-0, а след него Димитров направи триков удар със завъртане, който хвана окото на зрителите, но загуби точката. Две поредни качествени атаки на мрежата осигуриха на българина двоен мачбол, който реализира моментално - 6:4, 6:4 за общо час и 31 минути.

Снимки: Imago