Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

Шеф на Байерн призова за обединение преди сблъсъците с Арсенал в Шампионската лига

Байерн Мюнхен постигна добри резултати срещу Арсенал в последните години, но сега баварците не са изпълнени с оптимизъм за предстоящия сблъсък с англичаните от четвъртфиналите в Шампионска лига. Байерн гостува на стадион "Емирейтс" във вторник след поредните поражения в Бундеслигата срещу Борусия Дортмунд и Хайденхайм, с които на практика загуби битката за титлата от откъсналия се на връха лидер Байер Леверкузен.

Тухел ще води Байерн и срещу Арсенал, увериха от клуба

На другия полюс е съставът на Арсенал, който оглави класирането във Висшата лига след ремито 2:2 на конкурента Ливърпул при гостуването на Манчестър ЮнайтедБайерн победи Арсенал три пъти на осминафиналите на Шампионска лига между 2013 и 2017 г. Членът на борда на директорите на Байерн Мюнхен Макс Еберл разчита, че Байерн не е оптимистично настроен, но разчита, че отборът ще излезе от кризата и няма да допусне четвърто поредно отпадане на четвъртфиналите в турнира.

Нойер под въпрос и за битката с Арсенал

"В момента не мога да мисля за много неща. Това е Шампионска лига и се надявам отборът да се събере", каза Макс Еберл, цитиран от ДПА. Единственото положително, което Еберл вижда, е завръщането след контузии на вратаря Мануел Нойер и крилото Лерой Сане  Ветеранът Томас Мюлер призова за обединение преди мача с Арсенал. "Ще дадем всичко от себе си“, въпреки че „в момента нямаме силата да търсим резултати. Но все още имаме Шампионска лига", каза Мюлер.

Снимки: Gettyimages