Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Хофенхайм се върна на победния път след силно първо полувреме

Хофенхайм победи с 3:1 Аугсбург мач в 28-ия кръг на Бундеслигата. Домакините поведоха с два гола аванс през първата част с попадения на Ваут Вегхорст (17’) и Андрей Крамарич (20’). Аугсбург успя да върне едно попадение чрез Ермедин Демирович (61’), но резервата Иляс Бебу подпечата успеха на тима от Зинсхайм с гол в последната минута.

Така Хофе се върна на победния път след три поредни загуби и се изравни по точки с днешния си съперник - по 36, като двата отбора делят 7-мо и 8-мо място. Аугсбург пък записа първа загуба в последните си шест мача.

Хофе откри резултата в 17-ата минута, когато след добра атака Павел Кадержабек проби отдясно и подаде към Ваут Вегхорст, а нидерландецът с лекота завърши. Само три минути домакините удвоиха аванса си. Недобро изчистване на вратаря на Аугсбург Фин Дамен доведе до това топката да попадне в Андрей Крамарич, а хърватският нападател със страхотен удар от дъгата с десния крак направи 2:0 за Хофе.

През втората част Аугсбург се активизира. В самото началото на полувремето Арне Енгелс стреля опасно от границата на наказатекното поле, но Оливер Бауман успя да избие в корнер. В 57-ата минута пък Арне Майер с шут нацели лявата греда на домакините. Четири минути по-късно Аугсбург все пак успя да намали, след като след блокиран удар на Арне Майер, топката попадна във Филип Титц, който центрира, а Ермедин Демирович засече и направи 1:2. В 80-ата минута гостите можеха и да изравнят, но бранител на домакините успя да изчисти от голлинията удар с глава на Патрик Пфайфер. Хофе пък отвърна с два точни изстрела на Мариус Бюлтер и Максимилиан Байер, спасени от Дамен.

В крайна сметка Аугсбург се дръпна твърде напред и тимът бе сварен неподготвен на контраатака. В последната минута от редовното време Кадержабек изведе влезлия като резерва Иляс Бебу, който напредна и с топовен удар с десния крак оформи крайното 3:1.