Фрозиноне спря Болоня за третото място, играч остана на терена въпреки "опита си" да обезглави съперник

Отборите на Фрозиноне и Болоня завършиха наравно 0:0 на “Бенито Стирпе” в ранния двубой от неделната програма на 31-вия кръг на Серия А. Така “канарчетата” удължиха негативната си серия на десет мача без успех, а от друга страна ремито е първо за “рособлу” от девет срещи насам.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Още в 11-ата минута се стигна до много спорна ситуация, след като Алексис Салемакерс от състава на гостите игра изключително опасно при единоборство с Надир Цортеа. Белгиецът вдигна високо крак в опита си да играе с топката, като изритването мина в голяма близост до главата на съперниковия играч, фаулирайки го. Халф-бекът беше санкциониран само с жълт картон, въпреки че вчера при подобна ситуация от мача Милан - Лече (3:0) Никола Кръстович беше изгонен с директен червен картон. Що се отнася до головите положения, най-чистото дойде в последните секунди на двубоя, когато резервата на “рособлу” Дан Ндойе първо нацели греда чрез отразен от Стефано Турати удар, а след това изкара топката в аут със своята добавка.

Така четвъртият в класирането Болоня не успя да задмине третия Ювентус (59 т.), събирайки 58 точки в своя актив. Фрозиноне пък остава в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ата позиция с 26 пункта.

Снимки: Imago