Драматична победа донесе нови надежди за Лутън

Гол в последната минута на Карлтън Морис донесе победата на Лутън срещу Борнемут. Тимът на Роб Едуардс спечели с 2:1 и се изравни по точки със 17-ия Нотингам. Маркъс Таверниър даде преднина на гостите в 52-ата минута, а Джордан Кларк изравни в 73-ата минута.

“Шапкарите” сложиха край на серия от 10 поредни мача без победа в първенството. Те отстъпваха през първото полувреме, когато Таверние удари греда след отлично изпълнение от фал. Удар на Клуйверт пък облиза гредата. Лутън нямаше точен удар преди почивката, но стигна до три в рамките на няколко минути в началото на втората част. При най-добрата възможност Нето направи спасяване, за да спре Морис.

Въпреки по-добрата си игра през второто полувреме Лутън се оказа догонващ след попадението на Таверниър. Те обаче успяха да стигнат до пълен обрат. Морис удари греда, а Даути стреля покрай вратата. Кларк успя да изравни, а натискът на домакините в края доведе до попадение на Морис.

Снимки: Imago