Дунав побутна Марица към аматьорите

Дунав победи с 2:1 Марица в мач от 27-ия кръг на Втора лига. Русенци стигнаха до обрат, след като Станислав Маламов бе открил още в шестата минута на двубоя. В самия край на полувремето обаче Джан Хасан изравни за домакините. В началото на втората част пък Луис Пахама донесе обрата за “драконите”. В края на мача Мирослав Будинов изпусна и дузпа, спасена от Илия Николов.

С успеха си днес Дунав диша по-спокойно в средата на таблицата. Русенци са 11-и с 35 точки. Марица от своя страна вече трябва сериозно да се притеснява за мястото си в професионалния футбол. Тимът е в зоната на изпадащите с 25 точки - на три и мач повече от първия спасяващ се Беласица.

Дунав (Русе) 2:1 Марица (Пловдив)
0:1 Станислав Маламов (6)
1:1 Джан Хасан (45)
2:1 Луис Пахама (49)